Degustacja rumów Dictador i wódki Beluga

8 listopada odbędzie się degustacja w Bistro de la Tour, przy ul. Sikorskiego 111 w Józefowie – spotkanie przy kieliszkach wypełnionych kolumbijskim rumem Dictador oraz wódką prestiżowej marki Beluga. Degustacji towarzyszyć będą pyszne przystawki serwowane przez kucharzy Bistro. Bilety w cenie 50 zł można zakupić w sklepie Cezar Wina i Alkohole Świata, ul. Piłsudskiego 128, Józefów. Zakupione zaproszenie może być wykorzystane, jako bon zakupowy o wartości 50 zł, podczas degustacji. Godz. 20-22.00.

Dictador 12YO

najbardziej klasyczna wersja najbardziej popularnego rumu z Kolumbii. Aromat bakalii – suszone morele, rodzynki, maliny, wiśnie, czekolada. W smaku gorzka czekolada i włoskie suche orzechy, rodzynki, wytrawne winogrona. Finisz cierpki, tytoniowy, z wyraźną nutą wanilii i orzecha laskowego. Moc – 40. W ofercie Stock Polska.

Angostura Global Cocktail Challenge

19 września Kraków gościł – w progach restauracji Plac Nowy 1 – uczestników konkursu barmańskiego The House of Angostura Global Cocktail Challenge. Było to szczególne wydarzenie w świecie przyrządzających koktajle barmanów, ponieważ był to finał eliminacji europejskich, jubileuszowej – dziesiątej edycji tego konkursu. Finał dla Europy był najwyższej rangi zawodami światowego konkursu, który odbywał się w Polsce, co stanowi niewątpliwy sukces dystrybutora „The House of Angostura” na nasz kraj – firmy MV Poland, która zorganizowała europejskie finały.

Czytaj więcej

Warszawa w klimacie whisky i ginu

W dniach 18-19 października Centrum Praskie Koneser stanie się miejscem spotkania miłośników whisky oraz innych alkoholi premium. W gronie tegorocznych wystawców znalazły się duże koncerny, dystrybutorzy, niezależni bottlerzy oraz lokalne destylarnie. Na festiwalu pojawią się znane z poprzednich edycji marki, jak również rynkowi debiutanci. Organizatorzy przewidują rekordową liczbę stoisk oraz gości. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród setek gatunków alkoholi, pochodzących z kilkunastu krajów. W większości będzie to whisky, ale nie zabraknie też: rumów, burbonów, ginów, okowity, a nawet węgierskiej palinki. Spora część trunków będzie degustowana w cenie biletu. Za bardziej limitowane edycje zapłacimy voucherami o wartości 5 zł lub jej wielokrotności.

Czytaj więcej

1731 Fine & Rare Trinidad Barbados Jamaica XO

rum butelkowany z mocą 46% w Holandii dla 1731 Fine & Rare. Zestawiony z rumów w wieku do ośmiu lat, destylowanych z melasy w alembikach (Jamajka), alembikach i kolumnach (Barbados) oraz w kolumnach (Trynidad). W aromacie dużo wanilii, toffi, nuta industrialna. W smaku: tytoń, słodka herbata, wanilia i toffi. Finisz tabaczny i wiśnie, nafta. W Polsce dystrybutorem jest Ambra.

Mhoba Franky’s Pineapple

kupaż trzech różnych rumów z alembików, z RPA, z dodatkiem nalewów na świeże ananasy z gatunku Natal Queen. Butelkowany z mocą 43%. Przyjemny aromat zielonego ananasa, zielonych bananów, nafta, wypieczenie. Smak jednocześnie słodki i wytrawny, ananas i zioła, kora, wilgotny mech. W finiszu bardzo dużo anansów, świeżych, dojrzałych i pieczonych, słodko. W ofercie The Last Port.

Rum & Cigar Night z Dictador i Rocky Patel Royale

20 września Trójmiejska Loża Cygarowa zaprasza na spotkanie rumami, ginem, cygarami i kawą od marki Dictador. Menu: Dictador 12yo, Dictador 20yo, Dictador Insolent, Dictador Perpetua, Colombian Gin Treasure, Colombian Gin Ortodoxy. Głównym cygarem wieczoru będzie jedno z najwyżej notowanych cygar od Rocky Patel Premium Cigars – linia premium Royale Sumatra.

W programie prezentacja idei Dictador Experience, szczypta historii rumu z kolumbijską duszą i polskim sercem, kilka szczegółów związanych z produkcją Dictador, a dla każdego z uczestników, espresso kawy Dictador, pairing z owocami i pralinami, propozycje różnych form serwowania oraz cocktaili na bazie Dictador rumi gin. Dla miłośników cygar, dodatkowo będzie sposobność spróbowania cygar Dictador. Wszystko to zaprezentuje i przedstawi brand ambasador Dictador Dawid Typa. Bilet 150 zł. Miejsce: The Cigar Shop & Whisky Lounge, Powstańców Warszawy 10, Sopot. Początek o godz. 20.00.

Polska premiera Union Lemon & Leaf

The Last Port zaprasza na polską premierę pierwszego na świecie białego rum botanicznego Union Lemon & Leaf., którą poprowadzi właściciel marki Ruben Maduro. Odbędą się dwie prezentacje w Warszawie, 11 września o 21:00 w Ten Bar Cocktails & Friends Royal Wilanów oraz 12 września o 14:00 w The Roots Cocktail Bar & More. Producent rumu, firma Spirited Union Distillery, znana jest z marki Union Spice & Sea Salt – rumu botanicznego z dodatkiem soli anana. Ich polskim przedstawicielem jest The Last Port.

Czytaj więcej

Worthy Park Quatre Vins 2013

butelkowany z mocą 52%, po okresie czterech lat maturacji w tropikalnym klimacie Jamajki trafił do Danii, gdzie był przez kolejne dwa lata finiszowany w czterech różnych beczkach po winach likierowych: monbazillac, sauternes, moscatel i jurancon. Aromat bananów, ananasów i słodkiego likierowego wina. Do tego trochę nafty. W smaku dużo słodyczy, banany, drożdże, syrop winogronowy. W długim finiszu: banany, ananas, rumianek i cynamon oraz odrobina goryczy – tataraku. To ósma specjalna edycja rumu Worthy Park zabutelkowana przez duńskiego bottlera 1423, w Polsce w ofercie The Last Port.

Festiwal Alkoholi Rzemieślniczych

9 listopada w Konarach na Dolnym Śląsku, odbędzie się pierwszy Festiwal Alkoholi Rzemieślniczych. Organizatorami są: Wolf & Oak, Winnica Świdnicka i Nalewki Kresowe. Organizatorzy zaprosili producentów okowit, whisky, ginu, a także lokalnych winiarzy i producentów piwa kraftowego. Pasjonatów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę lub którzy szukają finansowania swojego biznesu. Na uczestników imprezy czekają: okowity owocowe i zbożowe, gin, whisky i whiskey, rum, sake, nalewki, wina i piwo. Nie zabraknie specjalnie przygotowanych potraw przez lokalnych szefów kuchni. Będą wędzone mięsa i sery, sałatki z warzyw od lokalnych rolników, desery na bazie owoców z sadów z Dolnego Śląska.

Czytaj więcej

Bundaberg Overproof

Bundaberg to najbardziej znany australijski rum, pieszczotliwie nazywany Bundy. Firma Bundaberg Distilling Company powstała w 1888 roku. Nazwę rum zawdzięcza miejscowości w prowincji Queensland, regionie obfitującym w uprawy trzciny cukrowej. Wersja overproof to w aromacie masa drożdży, chloru, orzechy, rodzynki, brzoskwinie, nuta industrialna. W smaku kwaśny – kwaśne jabłka, wręcz kiszone owoce, szałwia, bardzo dużo nut aptecznych. Niezwykle ciekawy. Finisz bardzo cierpki, skóra, liście tytoniu, wciąż ta nuta apteczna, chloru czy aspiryny. Butelkowany z moca 57,7%, kiedyś pod marką Bundaberg O.P.

X Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P

Jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 16-17 października. Festiwal OSWiA to idealna okazja by spróbować setek różnorodnych win (50 stanowisk) i alkoholi mocnych z całego świata, spotkać się z producentami, a także skorzystać z super ofert rabatowych. 16 października na gości będą czekać winiarze, a dnia następnego będzie można delektować się alkoholami z wyższą zawartością procentów. Miejsce: Forteca Kręgliccy, ul. Zakroczymska 12, Warszawa. Godz. 12-21.00. Bilety dwudniowy: 100 zł.

Czytaj więcej