Glenffidich w Redzie

22 lipca Dom Whisky w Redzie zaprasza na degustację Glenfiddich w bardzo zacnej odsłonie. Oprócz edycji dobrze znanych, będzie to również okazja do zapoznania się z edycjami limitowanymi oraz niespodzianką, którą na tę okoliczność przywiezie ze sobą brand ambasador marki – Mateusz Zabiegaj, który poprowadzi spotkanie. Bohaterkami wieczoru będą: Glenfiddich 15YO, Glenfiddich 21YO Glenfiddich 21YO Winter Storm, Glenfiddich 30YO oraz niespodzianka. Koszt: 250 zł/os. (kwota w pełni do wykorzystania na zakup edycji biorących udział w degustacji). Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: 691 760 000 lub marcin.chojnacki@sklepdomwhisky.pl.

Degustacja w Domu Whisky w Redzie

20 lipca Dom Whisky w Redzie zaprasza na degustację Balblair 2000 Vintage, Balblair 1991 Vintage, Speyburn 15YO, AnCnoc Peatheart i OldPulteney 12YO. Prowadzaący spotkanie – Adam Karkowski. Koszt: 100 zł/os (kwota w pełni do wykorzystania na zakup whisky biorących udział w degustacji). Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia: 691 760 000 lub marcin.chojnacki@sklep-domwhisky.pl. Miejsce: Dom Whisky Reda, ul. Wejherowska 67. Godz. 18.00.

Whisky Jura w nowej odsłonie

Dom Wina, wyłączny importer i przedstawiciel destylarni Jura z regionu Islands, wprowadza na polski rynek nową linię whisky – Signature. Nowa seria pięciu single maltów zastępuje dotychczasowe marki, czyli: Jurę 10 YO Origin, Superstition, Diurachs’ Own 16 YO i Prophecy.
Nową linię rozpoczyna Jura Journey, lekka, delikatna whisky, a kończy pełna i elegancka Jura 18 Year Old. W serii są jeszcze Jura 10 Year Old, Jura 12 Year Old oraz Jura Seven Wood, która dojrzewa w siedmiu rodzajach beczek: z dębu amerykańskiego i sześciu gatunków dębu francuskiego.

Czytaj więcej

GlenAllachie idzie po całości

Po serii edycji single cask, Billy Walker prezentuje miłośnikom szkockiej whisky od razu całe podstawowe portfolio destylarni GlenAllachie, którą jesienią ubiegłego roku odkupił od Pernod Ricard. Będą to cztery whisky: 10-, 12-, 18- i 25-letnia. Dziesięciolatka butelkowana jest w wersji cask strength 57,1%, była starzona w czterech rodzajach beczek: po bourbonie, po sherry oloroso, po pedro ximenez oraz z dziewiczego dębu. Dwunastka butelkowana z mocą 46%, pochodzi z trzech rodzajów beczek: ex-oloroso, ex-pedro ximenez i z dziewiczego dębu. W przypadku osiemnastki nie podano rodzaju beczek, na pewno są tu po bourbonie i sherry, butelkowana jest z mocą 46%. GlenAllachie 25YO ma moc 48%, była w beczkach po bourbonie, oloroso i pedro ximenez. W Polsce whisky GlenAllachie ma w ofercie M&P.

Adelphi na Whisky Live Warsaw

Poszerza się oferta festiwalowych Masterclass, kolejną zapowiedzią jest spotkanie „Kryteria wyboru whisky: unikalność, dojrzałość i smak ponad wszystko”. Poprowadzi je Antonia Bruce ze szkockiej firmy Adelphi, jednego z bardziej znanych i szanowanych na rynku niezależnych bottlerów whisky. Uczestnicy sesji zyskają możliwość degustacji wyjątkowych trunków: Bowmore 1994, Winter Queen Batch 1, Kincardine Fusion Batch 1, Teaninich 1983, Glenborrodale Blended Malt Batch 4 Adelphie.

Czytaj więcej

Pierwsza sesja Masterslass w ofercie Whisky Live Warsaw 2018

„W zgodzie z naturą, z mocą beczki, w naturalnym kolorze, bez filtracji”, to wyjątkowa podróż smakowa po szkockich whisky single malt, której przewodnikiem będzie Tom MacArthur. Do degustacji przewidziano: Strathmill 21YO (53,1%), Macduff 19YO (53,5%), Tobermory 23YO (56,9%), Ledaig 10YO (58,5%), Ben Nevis 22YO (44,7%). Organizatorem jest firma Single Cask Ltd, niezależny bottler ze Szkocji. Sesja degustacyjna odbędzie się w dniu 13 października, o godz. 14.30. Cena biletu to 150 zł. Pula biletów ograniczona jest do 25 miejsc.

Tysiąc butelek nowej Tamdhu

W limitowanej ilości tysiąca numerowanych butelek ukazała się whisky Tamdhu Dalbeallie Dram, nazwana tak na cześć stacji kolejowej Dalbeallie Train Station. Whisky otwiera nową serię edycji single cask, dedykowanych podróżowaniu – Collectors Journey. Whisky Tamdhu Dalbeallie Dram była leżakowana w beczkach po sherry oloroso. Butelkowana z mocą 62,1%, oferowana w cenie 90 GBP.

Dzień torfu i miłości

M&P Alkohole i Wina Świata zaprasza 22 czerwca do świętowania Dnia torfu i miłości w towarzystwie limitowanej edycji Ardbeg Grooves. Zestaw degustacyjny obejmie następujące pozycje: Ardbeg 10YO, An Oa, Uigeadail, Corryvreckan i Ardbeg Grooves. W torfowe i morskie klimaty whisky z wyspy Islay wprowadzi gości Jakub Grabowski, brand ambassador Glenmorangie/Ardbeg. Udział w degustacji jest płatny 50 zł (do wykorzystania w formie vouchera na zakup whisky Ardbeg/Glenmorangie po degustacji). Zapisy i informacje: wesola@wina-mp.pl tel. 501540625. Miejsce: Whisky & Cognac Club, Trakt Brzeski 54c, Warszawa Wesoła. Godz. 19-21.00.

Glenfarclas z lat dwudziestych

Firma J. & G. Grant pozyskała najstarszą znaną butelkę z whisky Glenfarclas z lat 20. XX wieku. Będzie ona eksponowana w centrum dla zwiedzających destylarni. Ciekawa jest jej historia. W 1920 roku została sprezentowana Stephenowi Dowell, menadżerowi zamykanej destylarni Gartloch. Przetrwała wojnę, a w 1947 roku jej właścicielką została córka Dowella, potem jej mąż… aż na wiele lat zniknęła, by zostać odnalezioną zawiniętą w ręcznik w domowe szafce na pranie!
– Cieszę się, że whisky wyprodukowana w czasach mojego dziadka, powraca do domu i zapisuje kolejny rozdział w naszym archiwum – skomentował John Grant.

Tamdhu na 120 urodziny

Dla uczczenia 120 urodzin destylarnia Speyside Distillery, gdzie powstaje whisky Tamdhu, postanowiła wypuścić specjalną edycję. Po długich poszukiwaniach odpowiedniej beczki, wybrano whisky wydestylowaną 12 grudnia 2002 roku, leżakowaną w beczce z europejskiego dębu first-fill sherry butt. Whisky Tamdhu Single Cask 120th Anniversary ma aromaty toffi, jabłek, rodzynek, butterscotch, w długim finiszu można znaleźć banany i pieprz. Wypuszczono 603 butelki w cenie 250 funtów każda.

Degustacja Ardbeg Grooves z niespodzianką od SingleMalt.pl

18 czerwca odbędzie się degustacja whisky z destylarni Ardbeg, połączona z premierą Ardbeg Grooves – najnowszego wydania zaprezentowanego podczas Ardbeg Day 2018. Poprowadzi ją Jakub Grabowski, ambasador marki. Pełna lista degustowanych whisky: Ardbeg 10 YO, Ardbeg An Oa, Ardbeg Uigeadail, Ardbeg Corryvreckan, Ardbeg Grooves – pierwsza w historii marki edycja leżakująca w beczkach po winie, które zostały mocno wypalone od wewnątrz, tak by na powierzchni drewna powstały głębokie bruzdy. W efekcie powstała whisky oferująca doskonałą harmonię pomiędzy żarzącym się, wędzonym cynamonem, słodyczą waniliowego popcornu, melasy i wędzonej gruszki (rekomendacja producenta). W ramach udziału uczestnik degustacji otrzyma voucher o wartości 50 zł do wykorzystania na zakup dowolnej butelki Ardbeg w sklepie SingleMalt.pl. Miejsce: Dom Szampana Sklep, ul. Przeskok 2, Warszawa. Godz. 19-21.00. Bilet: 50 zł.

Glen Ord 30YO Cask Strength 2005

limitowana edycja, napełniono 6000 butelek, tym bardziej unikatowa, że butelkowana z mocą beczki 58,7%. Należąca do Diageo destylarnia Glen Ord znana jest w ostatnich latach głównie z kolejnych butelkowań w linii The Singleton. Pomimo trzydziestu lat aromat jest rześki, mamy tu: wiśnie, czereśnie, czerwone porzeczki, sporo cynamonu, placek ze śliwkami. Smak początkowo wytrawny, cierpki, kwaśne winogrona, ocet jabłkowy, bardzo kwaśne jabłka, potem jednak dochodzą do głosu nuty korzenne, jabłka z cynamonem, tarta jabłkowa, w finiszu nuty dymne – pieczone jabłka, wędzone śliwki, lekko liście tytoniu.

Czterdziestoletni Talisker

Diageo wypuszcza oficjalną edycję whsiky Talisker 40YO. Single malt otwiera serię Bodega. Destylat, który pojawi się na rynku w czerwcu, był finiszowany w beczce ex-amontillado sherry. Jest to jedna z najstarszych i najdroższych whisky z destylarni Talisker. Seria Talisker Bodega została zaprojektowana w celu zbadania wpływu różnych beczek sherry na szkocką whisky single malt. W tym przypadku mamy whisky, która leżakowała w beczkach drugi raz napełnianych, finiszowany w beczkach po czterdziestoletniej sherry amontillado z Bodega Delgado Zuleta. Trunek oferowany jest w ręcznie zrobionym drewnianym pudełku z motywem inspirowanym łukami piwnicy z sherry. Cena 2750 funtów. Na rynku pojawi się tylko 2 tys. butelek.

I Zjazd Fanów Glenfiddich

16 czerwca w Coctail Bar Max & Dom Whisky we Wrocławiu będzie miał miejsce I zjazd fanów Glenfiddich. Spotkanie poprowadzi ambasador marki Glenfiddich, Mateusz Matu Zabiegaj, który przeprowadzi degustację „niespodzianek” prosto ze Szkocji. Miejsce: Coctail Bar Max & Dom Whisky, ul. Rzeźnicza 28, Wrocław. Godz. 19.00.