20 maja o godzinie 20.00 odbędzie się 91. spotkanie Akademii Wina Online w ramach Geografia Wina – Chile. Zapraszamy na wino, chilijskie „hot-dogi” zwane „completo italiano”.

Porównamy wina ze szczepu merlot i carménère. Opowiemy, jak i dlaczego bordoska odmiana winogron carménère stała się narodowym szczepem Chile.

Casas Patronales Reserva Carmenere 2020
Gliniaste gleby Maule Valley w połączeniu z wpływem zimnej bryzy znad Andów wpłynęły zasadniczo na mineralny charakter tego 100% carmenere. Intensywnie czerwono-purpurowe wino, z aromatami świeżych, czarnych owoców wiśni, czarnego pieprzu i czekolady. W ustach jest bogate z nutami śliwek, tytoniu, jedwabistymi taninami i wspaniałą strukturą. W finiszu natomiast odnajdziemy wspaniałe połączenie delikatności i owoców. 40% wina było poddane dojrzewaniu przez pół roku w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. Doskonale nadaje się jako dodatek do makaronów, białych mięs, dojrzałych serów i dań kuchni chińskiej. Serwować w temperaturze 16-18°C.

Casas Patronales Reserva Merlot 2020
Mocno owocowy, 100% merlot to rubinowoczerwone wino z aromatami fig, jeżyn, suszonych śliwek i wanilii. W ustach jest gładkie o doskonałej strukturze i aksamitnym smaku z nutami kandyzowanych owoców, karmelu i czekolady. Ma wyrafinowany i elegancki finisz. 40% wina dojrzewało przez 6 miesięcy w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. Wspaniale komponuje się z białym lub chudym, czerwonym mięsem, szynką, makaronami oraz duszonymi owocami. Serwować w temperaturze 16-18°C.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail