18 września o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina z Chile, z Maule Valley od winiarza Casas Patronales. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 130 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Casas Patronales Gran Reserva Sauvignon Blanc 2018
Dzięki glebom doliny Leyda, które charakteryzują się dużą zawartością gliny – wina z tego regionu mają delikatnie mineralny charakter. Strome wzgórza zapewniają zróżnicowane poziomy wystawienia owoców na słońce, co skutkuje różnymi stopniami ich dojrzałości. Orzeźwiająca bliskość morza gwarantuje powolny proces dojrzewania, który prowadzi do uzyskiwania winogoron o wspaniałym potencjale aromatów. To wino charakteryzuje się eleganckim, pełnym wyrazu bukietem, w którym dominują warzywne i cytrusowe nuty. W ustach jest świeże, z aromatami zielonej papryki i grejpfruta oraz wyraźnym mineralnym charakterem.

Casas Patronales Reserva Rose 2019
Delikatne, bladoróżowe z purpurowymi tonami wino stworzone ze szczepu syrah. Czyste i jasne z bukietem, w którym odnajdziemy świeże owoce – truskawkę, malinę, czarne wiśnie oraz nuty fiołków. W ustach jest gładkie, soczyste i doskonale zbalansowane, zaś finisz z nutami jeżyn i malin jest niezwykle orzeźwiający. Doskonale nadaje się jako aperitif, z serami, sałatami, białym mięsem, rybami oraz makaronem z pesto.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail