Degustacje, Spirits
degustacje, wino

Akademia Wina. Włochy

Akademia Wina. Włochy

Udostępnij:

4 sierpnia o godzinie 19.30 odbędzie się 136. spotkanie Akademii Wina – W rytmie Latino-Italiano. Włochy. Spróbujemy win: Grigo Pinot Gris Tenuta San Giorgio i Fontanafredda Raimonda Barbera d’Alba 2021. Degustacje odbywają się również w Salonie M&P Praga Strzelecka, ul. Strzelecka 27/29 w Warszawie. Koszt: 50 zł. Do degustacji zawsze serwujemy przystawki, związane z regionem winiarskim, z których pochodzą wina.

Grigo Pinot Gris Tenuta San Giorgio
Winogrona do tego pinot grigio są zbierane pod koniec sierpnia, na wczesnym etapie ich dojrzałości, kiedy kwasowość jest optymalna dla produkcji wina musującego. Winifikacja prowadzona jest w kontrolowanej temperaturze za pomocą wyselekcjonowanych drożdży w celu uwydatnienia owocowych zapachów i smaków. Po zakończonej fermentacji wino dojrzewa na osadzie osadowym w zbiornikach ze stali nierdzewnej, zanim zostanie poddane wtórnej fermentacji, aby uzyskać bąbelki. Bladosłomkowe w barwie z połyskliwymi refleksami. W zapachu nuty złotych jabłek, gruszek, melona i nektarynek z niuansami kwiatów i miodu. W smaku orzeźwiające, z utrzymującym się delikatnym musowaniem. Dobrze zrównoważona struktura, którą dopełnia posmak owoców sadu i cytrusów. Świetne na aperitif i jako towarzysz w upalne dni, doskonale komponuje się z warzywnymi przekąskami, owocami morza, do sushi i sashimi, tagliatelle z tuńczykiem czy pieczonego pstrąga z cytryną i natką pietruszki.

Fontanafredda Raimonda Barbera d’Alba 2021
Wino stworzone wyłącznie z gron odmiany barbera, które po konwersji malolaktycznej dojrzewało przez ok. rok w dwóch rodzajach beczek: dużych z dębu francuskiego i slawońskiego oraz typowych (225 and 300 litrów) ze średnio tostowanej dębiny francuskiej i amerykańskiej. Barwa głęboka, rubinowa. Aromat intensywny, bogaty w nuty ciemnych owoców i kwiatów, a także dębiny, przypraw i wanilii. W ustach jest aksamitne, pełne i trwałe. Znakomite by cieszyć się nim już dziś, ale pięknie będzie się rozwijać. Idealne do pełnych i bogatych dań na bazie czerwonych mięs oraz serów.

Powiązane artykuły

Alkohole dnia
rum

La Maison du Whisky, butelkowanie 2024 z mocą 56,5%. Aromat przyprawowy i lekko octowy, w […]

Alkohole dnia
rum

W aromacie dużo cynamonu, delikatna wanilia, cukier Demerara, zioła, egzotyczne drewno, ananas, banany, marakuja. W […]

Degustacje
bourbon

W 2025 roku oceniliśmy 2508 alkoholi. Najlepsze otrzymają tradycyjnie medale w kilkunastu kategoriach. Zanim jednak […]

TV
likier, nagrody, rye whiskey, single malt, wódka

Ranczo Olsena to mały domowy producent, który ma się czym pochwalić – własne whisky, starzone […]

Lektury
baijou, recenzje

Derek Sandhaus robi własne baijiu Ming River, to pasjonata, który świetnie potrafi opowiadać o chińskich […]

Wydarzenia
rynek, sklepy alkoholowe

Grupa Eurocash zapowiada odejście od modelu agencyjnego sieci sklepów alkoholowych Duży Ben na rzecz franczyzy. […]

Alkohole dnia
rum

Edycja z jednej beczki po sherry. Wypuszczono 642 butelki z mocą 63,5%, butelkowanie 2023. Aromat […]

Degustacje
whiskey amerykańska

W 2025 roku oceniliśmy 2508 alkoholi. Najlepsze otrzymają tradycyjnie medale w kilkunastu kategoriach. Zanim jednak […]

Przewijanie do góry
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.