Spirits, Wydarzenia
likier

Campari „Entering Red” w reżyserii Matteo Garrone

Campari „Entering Red” w reżyserii Matteo Garrone

Udostępnij:

Campari przedstawiło najnowszą część serii „Red Diaries”: krótkometrażowy film pod tytułem „Entering Red”. Zgodnie z hasłem marki mówiącym, że każdy koktajl opowiada swoją historię, tegoroczna produkcja jest celebracją słynnego koktajlu Negroni, który obchodzi setne urodziny.


Kampania „Campari Red Diaries”, która rozpoczęła się w 2017 roku, bazuje na projekcie słynnych kalendarzy Campari – dobrze znanych wszystkim fanom świata mody. Tegoroczna odsłona, w której główne role zagrali Ana De Armas i Lorenzo Richelmy, została wyreżyserowana przez cieszącego się uznaniem krytyków, nominowanego do nagrody Oscara za film „Dogman”, włoskiego reżysera Matteo Garrone. Oficjalna premiera „Entering Red” miała miejsce 5 lutego 2019 roku w Mediolanie, podczas wielkiej gali, po której odbyła się ogólnoświatowa, cyfrowa premiera na oficjalnym kanale marki Campari w serwisie YouTube.
– Praca przy projekcie takim, jak „Entering Red”, jest pobudzającym doświadczeniem. „Entering Red” było podróżą, odkrywaniem i nauką nie tylko dla naszej bohaterki, ale również dla mnie – powiedział tuż po premierze reżyser filmu, Matteo Garrone. – Była to podróż do świata, który sam zacząłem poznawać w trakcie kręcenia filmu. Chciałem się w nim zanurzyć, jednocześnie próbując opowiedzieć historię, która sprawiłaby, że sama marka, której poświęcony jest film, będzie pełna życia. Rezultatem jest opowieść o odkrywaniu siebie w eleganckim i zmysłowym świecie Campari – onirycznym wymiarze, w którym zawsze króluje atrakcyjność. Od Hollywood i włoskich aktorów po światowej klasy barmanów, w roku stulecia Negroni, Campari ponownie udowadnia, że potrafi połączyć niezwykle utalentowanych ludzi i sprawić, że stworzą oni coś naprawdę specjalnego.
Mediolan, miejsce narodzin legendy Campari, oraz jego zabytki i atmosfera, odgrywają w filmie najistotniejszą rolę: zapierająca dech w piersiach Galleria Vittorio Emanuele II, należący do Davide Campariego bar Camparino oraz słynna na całym świecie mediolańska katedra nabierają w filmie życia, a dwa ostatnie miejsca dodatkowo koloru znanego jako „czerwień Campari”.
„Entering Red” jest intrygującą i pełną napięcia opowieścią, w której widzowie poznają pełną ciekawości Anę (w tej roli Ana de Armas), zwiedzającą tajemniczy Mediolan poprzez pryzmat legendarnego Campari. W filmie pojawia się też sześciu najlepszych na świecie barmanów, znanych jako Red Hands. W ramach świętowania stulecia koktajlu Negroni, każdy z nich stworzył unikalną wariację na temat klasycznego przepisu. Celebracja tego koktajlu odbije się echem na całym świecie – najważniejsze wydarzenia odbędą się we Florencji w trakcie Tygodnia Negroni, a ich celem będzie upamiętnienie miejsca, w którym sto lat temu pewien pełen ciekawości koneser Campari stworzył jeden z najwspanialszych koktajli w historii.
Receptura Campari pozostaje niezmieniona, powstała w Novarze w 1860 roku i jest podstawą kilku najbardziej znanych na świecie koktajli. Campari to napój alkoholowy uzyskiwany z naparu z gorzkich ziół, aromatycznych roślin oraz owoców zmieszanych z alkoholem i wodą.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnych kanałach mediów społecznościowych marki. Film „Entering Red” oraz materiały zakulisowe można obejrzeć już teraz w serwisie YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCr8eZHwuymj8B0xEHiSqN9g.

Powiązane artykuły

Wydarzenia
prawo, rum, rynek

Bacardi przegrało kolejną apelację w wieloletnim sporze dotyczącym znaku towarowego Havana Club, co potwierdził amerykański […]

Alkohole dnia
mezcal

Właścicielem marki jest firma Productores Magueyeros de Agave Azul, to mezcal robiony na amerykański rynek, […]

Degustacje, Degustujemy
degustacje, rum

Zapraszamy 13 lipca o godz. 19.30 na szesnaste w 2026 roku spotkanie w cyklu Mocny […]

Degustacje
degustacje, wino

3 lipca o godzinie 19.30 odbędzie się 236. spotkanie Akademii Wina. Piemonte. Do spróbowania będą […]

Alkohole dnia
tequila

Agawa Weber z regionu Los Altos, z pojedynczej uprawy była pieczona w tradycyjnym ceglanym piecu. […]

Destylarnie
cachaça, destylarnie

Alambique Schoepping to jedna z najstarszych rodzinnych destylarni w Luiz Alves. Jej historia zaczyna się […]

Alkohole dnia
rye whiskey, whiskey amerykańska

Lekki aromat śliwek, moreli, suszonych skórek gruszki i jabłek, kakao i tytoniu, nuty kwaskowe, kiszone […]

Alkohole dnia
bourbon, whiskey amerykańska

Edycja z wyselekcjonowanej beczki, butelkowana z mocą 50%. Aromat pełen słodkiej kukurydzy, corn pie, pralinki […]

Przewijanie do góry
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.