W Liszkowie (gm. Rojewo, woj. kujawsko-pomorskie) po dawnej gorzelni rolniczej pozostał jedynie komin. Są też pozostałości dawnej rozlewni, nie wódek, a denaturatu. Miejscowi opowiadają o przekrętach, ustawionych przetargach. Faktem jest natomiast, że od 2010 roku przy dawnej gorzelni postawiono jedną z pierwszych biogazowni w Polsce. Zbudowana przez firmę Agrogaz, instalacja o mocy 2,1 MW obecnie jest własnością grupy Enea. Jak chwali się jeden z podwykonawców: „Jest to do dzisiaj biogazownia o największej nominalnej mocy w Polsce. Technologia zastosowana w biogazowni pochodzi od niemieckiej firmy Schmack Biogas AG, natomiast dostawcą agregatów prądotwórczych jest firma GE Jenbacher. Jest to pierwsza instalacja tego typu w Polsce. Projektowana przez Aufwind jako instalacja na kiszonkę kukurydzianą produkuje w chwili obecnej energię z odpadów”.
Jak pisał w 2009 roku magazyn „Przedsiębiorca Rolny”: „29,5 miliona złotych wydała poznańska firma Agrogaz na budowę największej w Polsce biogazowni. Obiekt uroczyście otwarto 10 września w Liszkowie – niewielkiej kujawsko-pomorskiej wsi”. Wcześniej, w 2007 roku, „Rzeczpospolita” pisała, że gorzelnia w Liszkowie przyniosła pół miliona złotych straty.
O samej gorzelni dworskiej w Liszkowie czytamy na stronie Polskiezabytki.pl: „Liszkowo było własnością dziedziczną Jakuba Niemojewskiego (brat Jana z Niemojewa). W 1565 roku zawarta została tu unia kalwinów kujawskich z braćmi czeskimi. Klucz majątków w Liszkowie w drugiej połowie XIX w. posiadał powierzchnię 4696 mórg do którego należały folwarki: Wola, Budziaki, Wiesenvorwerk, Liszkowskie Olędry (niem. Bergbruch). W tym czasie w Liszkowie funkcjonowała gorzelnia której właścicielem był J. Hoppe. (…) Pierwszym właścicielem z rodziny Schwarzów był w latach 1884 – 1900 Heinrich Schwarz. Następnie w latach 1907 – 1916 majątek należał do Ferdinanda Schwarza. Po nim odziedziczył Liszkowo jego syn Henryk (1917-1921). W latach 1921-1931 dobra przejściowo należały początkowo do Skarbu Państwa Pruskiego, następnie do Skarbu Państwa Polskiego. Od 1932 do 1943 roku Liszkowo wraz z pałacem przejęła ponownie rodzina Schwarzów. (…) W 1946 roku Liszkowo przeszło na własność Skarbu Państwa Polskiego. (…) W latach 70. pałac służył jako dom kolonijny Huty Irena w Inowrocławiu. Później pozostawiony bez dozoru, zaczął popadać w ruinę i w 1986 roku został rozebrany”.
Firma Gorzelnia Liszkowo Sp. z o.o. prowadziła działalność jeszcze w 2019 roku, ale co najmniej w 2010 roku sama gorzelnia przestała istnieć. Pozostawiony dawny komin gorzelni jest na liście zabytków Powiatu Inowrocławskiego. Wokół samotnego smutnego komina są dzisiaj chaszcze.