Manufaktura Cieleśnica działa przy Pałacu we wsi Cieleśnica. Pałac został odremontowany przez nowych właścicieli, dysponuje ofertą ośmiu pokoi i dwóch apartamentów, łącznie 25 miejsc noclegowych, do tego restauracja, sala kongresowa, bankietowa, sauna z łaźnią. Manufaktura Cieleśnica to oferta produktów naturalnych, ręcznie robionych, które powstają przy Pałacu z wykorzystaniem owoców i ziół z regionu Podlasia. To m.in.: lemoniady, konfitury mieszanki ziół i syropy, na bazie których robione są własne likiery, wszystkie butelkowane z mocą 35%: Pigwa z Pędami Sosny, Malina z Kwiatem Lipy, Cytryna z Kwiatem Bzu. Polskie Alkohole Smakowe powstają z wykorzystaniem naturalnych soków tłoczonych bezpośrednio, nie filtrowanych. Naturalne aromaty uzyskuje się z naparów ze świeżych ziół z Południowego Podlasia. Alkohole produkowane są na bazie wysokiej jakości polskiego spirytusu. Wszystkie składniki umieszczane są na etykietach.
Cieleśnica Cytryna z Kwiatem Bzu (35%)
Lekka i bardzo harmonijna kompozycja, w aromacie jest zarówno macerowana cytryna, jak i kwiat czarnego bzu – cierpko i orzeźwiająco, bardzo naturalnie, jak w domowej nalewce. W ustach oleista. Smak także cierpki, do cytryny i czarnego bzu dochodzą nuty herbaciana i pigwowa, a także nieco gorzka – głogowa, którą w finiszu równoważy miodowa słodycz. Świetnie sprawdzi się w long drinku z tradycyjnym tonikiem i dużą ilością lodu.
26,5/27/27,5/8,5=89,5
Cieleśnica Pigwa z Pędami Sosny (35%)
Przyjemny aromat leśny – żywicy, igliwia, miodu spadziowego, do tego wyraźnie pigwa, ale nie słodka, tylko cierpka. I jeszcze przyjemna orzechowość oraz rumianek. W ustach gęsta. Smak bardzo cierpki, pigwa wzięła górę nad pędami sosny, ale pozostały akcenty leśne – bardziej poszycia, mchu, grzybów niż górnych warstw, do tego nalewka jest lekko pikantna – jałowiec, pieprz. W finiszu miód pomarańczowy, cytryna, nadal nieco pieprzu i cierpka pigwa. Sprawdzi się w koktajlu z piwem imbirowym.
27,5/26,5/26,5/8=88,5
Cieleśnica Malina z Kwiatem Lipy (35%)
Bardzo naturalny, czysty aromat dojrzałej maliny, czuć nawet małe pesteczki wewnątrz owocu, chruśniak. Kwiat lipy równoważy słodycz malin, wprowadza nutę liściastą, ale malina pozostaje dominantą. W ustach gęsta. W smaku nadal dominuje malina, wcale nie słodka, bo każda z nalewek z Cieleśnicy jest niemal bez cukru – cierpka, dochodzi nuta soku z wiśni, głęboko w tle nuty – orzechów, żołędzi, liści. Finisz przyjemny, cierpko-słodki: malina, jeżyna, wiśnia, lekko truskawka czy nawet poziomka i czarna czekolada z suszonymi owocami. O ile dwie pierwsze nalewki są orzeźwiające i pasują do long drinków, to Malina z Kwiatem Lipy jest bardziej zimowa i sprawdzi się jako dodatek do herbaty, a lepiej – gorącej wody, do której można wrzucić goździk.
27,5/27,5/27,5/8,5=91