Se Busca, czyli po hiszpańsku „Poszukiwana”, odnosi się to do plakatów, które wyznaczały nagrody za głowy meksykańskich dzielnych kobiet, zwanych Soldaderas, które uczestniczyły w walce kraju o niepodległość. Trzy mezcale robione są w 100% z agawy odmiany angustifolio espadin. Destylacja odbywa się w wiosce San Juan del Rio, niedaleko Oaxaca. Za destylację i proces starzenia odpowiadają Rodolfo i Mary López Sosa. Rodzina López Sosa zajmuje się wytwarzaniem mezcalu od ponad pół wieku. Agawy są pieczone z dodatkiem gałęzi i liści mesquites, czyli jadłoszynu, który dodaje smolistych nut. Leżakowanie w beczkach z francuskiego dębu. Marka obejmuje trzy mezcale, butelkowane z mocą 40%: biały Joven oraz starzone Reposado i Añejo. Obecnie właścicielem marki jest grupa SPI z Rygi, znana przede wszystkim z wódki Stolichnaya i likieru Rigas Balzams. Zadebiutował na światowych rynkach w 2018 roku.

W zacnym gronie miałem ostatnio okazję spróbowania całej kolekcji tych mezcali. Ich polskim importerem jest Cerville Investments.

Se Busca Mezcal Joven (40%)
Nuta ziemista, mineralna, grejpfrut, czarna porzeczka, nuta stajenna. W smaku agrest, jabłka, wędzone śliwki. Finisz bardzo owocowy, dużo jabłek i gruszek, mandarynki, pomelo, nuta wędzona.
4.5
27/26/26,5/7,5=89

Se Busca Mezcal Reposado (40%)
Leżakowany przez dziesięć miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Aromat kawy, kawa z mlekiem, ziaren kakao. W smaku orzechy laskowe, czekolada, sól, wędzenie. Finisz – wędzony boczek, wędzona szynka i kawa z mlekiem.
3
22/21/21/6=70

Se Busca Mezcal Añejo (40%)
Leżakowany przez dwa lata w beczkach z francuskiego dębu. Dużo kawy w aromacie, słodko, ziemiście. W smaku masa wędzenie, wędzone mięso, wędzona ryba. W finiszu wędzenie i czekolada z orzechem laskowym.
3.5
22/24/23/6,5=75,5

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail