W poniedziałek, 18 czerwca, w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVIII uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz dziewiąty przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka. W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem dwanaście produktów, dziesięć usług, dwa przedsięwzięcia innowacyjne oraz dwie gminy.


– Największym zaskoczeniem XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” jest ogromne zróżnicowanie firm pod względem wielkości – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. – Wśród tegorocznych laureatów znalazły się największe polskie marki, a z drugiej strony niewielkie, często rodzinne przedsiębiorstwa. Z satysfakcją obserwujemy także, jak z roku na rok wśród laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. Nie brakuje również oryginalnych konceptów, takich jak Dom Wódki i Muzeum Wódki. To połączenie restauracji oferującej niezwykle oryginalne dania polskiej kuchni oraz Muzeum Wódki. Całość w wyjątkowy sposób propaguje ideę polskiego stołu. Pomysłodawcą obu konceptów jest Piotr Popiński – restaurator, ekspert, pasjonat polskiej tradycji i kultury, w tym narodowego trunku Polaków.
– Dołączenie do wąskiego grona laureatów konkursu „Teraz Polska” oznacza przyjęcie funkcji ambasadora polskiej marki i polskiej jakości – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
Godło „Teraz Polska” cieszy się zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywający produkt czy usługę.
– Polacy ufają Godłu „Teraz Polska”. Dla laureatów konkursu korzystanie z tego biało-czerwonego znaku jest więc ogromnym wyróżnieniem, ale i wielkim obowiązkiem. Tego zaufania nie można bowiem zawieść – wyjaśnia Krzysztof Przybył.
Rozpoznawalność Godła „Teraz Polska” przekłada się także na możliwości promocyjne, jakie pojawiają się przed Laureatami.
– Zgłoszenie do konkursu wynikało z faktu, że godło „Teraz Polska” jest rozpoznawalnym i renomowanym wyróżnieniem z długoletnią historią – podkreśla Piotr Popiński. – To prestiżowa nagroda dla Domu Wódki i Muzeum Wódki podkreśla naszą dbałość o tradycję, kulturę, autentyczność, polskie pochodzenie oraz jakość. Nagroda ta wiele dla nas znaczy, bo pokazuje, że polska tradycja kulinarna i gorzelnicza może być elementem dumy oraz wartościami promującymi Polskę na całym świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail