W 2018 roku Metaxa świętowała 130. rocznicę powstania. Mistrz piwnic, Constantinos Raptis, uświetnił tę okazję wprowadzając na rynek dokładnie 130 ręcznie wykonanych karafek z kryształu z Sèvres. Metaxa AEN Cask No. 2 Despina ma moc 43,5%. Dziesięć sztuk tej najcenniejszej kompozycji, jaka powstała w piwnicach słynnego House of Metaxa, trafiło właśnie do Polski.


Mistrzowie Metaxy zawsze wybierali najcenniejsze beczki spośród przechowywanych w piwnicach House of Metaxa, aby uhonorować najbardziej doniosłe wydarzenia z historii tej legendarnej marki. Nieliczne dębowe beczki z pierwszej destylarni marki w Pireusie stanowią integralną część dziedzictwa Metaxy. I to właśnie one składają się na wyjątkową kompozycję najnowszej Metaxy AEN Cask No. 2 Despina. Nazwa tej edycji Metaxy nie jest przypadkowa, ponieważ jej dwa człony całkowicie oddają jej charakter – AEN to greckie słowo oznaczające nieskończoność, tak jak nieskończona jest historia Metaxy, natomiast Despina to hołd dla żony Spyrosa Metaxy, twórcy marki. Despina Metaxa od momentu śmierci Spyrosa w 1909 roku z pasją kontynuowała jego dzieło.
Metaxa AEN Cask No. 2 Despina została skomponowana z najlepszych i najrzadszych destylatów przechowywanych w piwnicach House of Metaxa. To aromaty z nutami trufli, dzikich kwiatów i przypraw. W Polsce trunek będzie dostępny m.in. w sklepach Dom Whisky – Reda, Eluxo – Jelenia Góra, Squad Whisky – Poznań i najlepszych lokalach gastronomicznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail