Gorzelnia pochodzi z końca XIX wieku, wchodzi w skład zespołu pałacowo-folwarcznego. Obok stoi wieża ciśnień z początku XX wieku z drewnianym szczytem, częściowo zniszczona. Historia tego miejsca jest nietypowa. Niegolewo nieprzerwanie od 1389 roku do 1939 należało do rodu Niegolewskich. W okresie międzywojennym majątek liczył 1004 ha. Poza gorzelnią miał własną suszarnię, reprodukcję siewnych zbóż i plantację buraków cukrowych. Gospodarstwo było modelowe, wizytował je m.in. Ignacy Mościcki w 1928 roku. Badając chronologicznie dziedziców włości można wskazać na budowniczego destylarni pułkownika Andrzeja Niegolewskiego, który wybudował również pomnik bohaterom spod Somosierry (1874).
Z innych zabudowań folwarcznych pozostał spichlerz z 1835 roku. Stoi również pałac z XIX wieku, wpisany w plan prostokąta, który okala park z I połowy XIX wieku o powierzchni 5,9 ha. W pałacu znajdował się salonik napoleoński, poświęcony szwoleżerowi Andrzejowi Niegolewskiemu – z pamiątkami.
Po II wojnie światowej wszystko przejął Skarb Państwa. We dworze mieściła się biblioteka, przedszkole i mieszkania. Obecnie czeka na nowego właściciela.
Niegolewo leży w gminie Opalenica, powiecie nowotomyskim, województwie wielkopolskim.
Obraz nedzy i rozpaczy….zabytkowa gorzelnia poszla w ruine. Przypuszczam, ze dewastacja zaczela sie latach 1990-tych. Widac nikomu nie zalezalo. Wielka szkoda bo obiekt z tradycjami regionalnymi, wielka szkoda. Czesc rodziny pochodzila z Niegolewa, gdzies od 1800 do 1940.