Konkurs Chivas Venture

Za nami kolejny etap piątej edycji konkursu Chivas Venture dla start-upów zaangażowanych społecznie. Znamy już pięciu finalistów, którzy 15 stycznia 2020 roku powalczą o tytuł zwycięzcy polskiej edycji i udział w globalnym finale w Kanadzie. Stawka jest niezwykle wysoka – udział w Chivas Venture to nie tylko szansa na nagrodę z puli wynoszącej milion dolarów, lecz także wiedza, doświadczenie i networking.

Konkurs Chivas Venture podzielony jest on na dwa etapy: lokalny oraz międzynarodowy, a jego celem jest wyłonienie najciekawszych oraz najlepiej rokujących start-upów, które poprzez swoje działania zmieniają świat na lepsze.
Spośród wielu zgłoszeń, jury w pierwszym, lokalnym, etapie konkursu wyłoniło dziesięć najlepszych start-upów. Półfinaliści mieli szansę uczestniczyć w specjalnie przygotowanych szkoleniach poprowadzonych przez doświadczonych ekspertów pomagających przedsiębiorcom w świadomym budowaniu kompetencji. Wśród nich znaleźli się m.in. Piotr Bucki i Kamil Kozieł, którzy wprowadzili uczestników w świat psychologii komunikacji, prezentacji i pitchu czy Bartosz Majewski, który odkrył przed nimi tajniki sprzedaży oraz zarządzania czasem poświęcanym pracy. Warsztaty zostały zorganizowane już po raz trzeci, nie wpisywały się w globalny harmonogram konkursu, lecz stanowiły dodatkową wartość dla uczestników polskiej edycji. Wszystko po to, aby z benefitów, jakie daje konkurs mogło skorzystać więcej firm, niż tylko zwycięzca.
– Udział w konkursie Chivas Venture to nie tylko szansa na pozyskanie wsparcia finansowego, lecz także bycie częścią wyjątkowej platformy wymiany myśli, gdzie uczestnicy mogą podyskutować o własnej interpretacji sukcesu, uczyć się od siebie i wymieniać doświadczenia związane z prowadzeniem startupu. Sukces według marki Chivas to wyjątkowa kompozycja wartości i talentów, które razem składają się na unikalną całość, a Chivas Venture jest odzwierciedleniem tego podejścia, dlatego marka wspiera ludzi, dla których sukces oznacza coś znacznie więcej niż tylko zyski – mówi Agnieszka Radziszewska, senior brand manager Chivas Regal w Wyborowa Pernod Ricard.

Topowa piątka
Zwieńczeniem warsztatów zorganizowanych w ramach Chivas Venture był wybór pięciu start up’ów wykazujących się najciekawszym pomysłem na rozwój oraz rozwiązywanie współczesnych problemów społecznych lub środowiskowych. Wśród nich znaleźli się:

• Aether Biomedical – producent zaawansowanych protez ręki, skupiający się na rozwiązaniu problemu konieczności wyboru między wysoką jakością i efektywnością produktu, a niższymi kosztami zakupu (jedynie ok. 5% osób z amputowanymi górnymi kończynami korzysta z protez). Protezy, wykorzystujące zdobycze sztucznej inteligencji wyglądają i zachowują się jak prawdziwe, zapewniając użytkownikowi mocny chwyt, dopasowujący się do kształtu trzymanego obiektu.

Handerek Technologies – firma adresująca globalny problem zanieczyszczenia planety plastikiem. Dzięki opatentowanej technologii, rozbijającej strukturę molekularną plastiku, umożliwia efektywny recykling plastikowych odpadów, przekształcając je w substancję, która może posłużyć jako w pełni rafinowane paliwo alternatywne. Technologia zapewnia możliwość recyklingu każdego rodzaju plastiku, również zanieczyszczonego czy tego z domieszką aluminium, co wyróżnia Handerek Technologies na rynku (obecnie jedynie niewielka część plastikowych odpadów uznawana jest za możliwą do poddania obróbce wtórnej).

• MakeGrowLab – projekt skupiający się na ograniczeniu produkcji plastikowych opakowań poprzez zastąpienie ich biodegradowalnymi materiałami. Proponowana przez start-up technologia opiera się na procesie, który nie tylko nie zanieczyszcza środowiska, ale je wzbogaca (biomasa przekształcana jest w produkty i surowce przy udziale mikroorganizmów). Materiał może być hodowany w niemal każdych warunkach, zapewnia lepszą izolację tlenową niż papier i po wykorzystaniu może być rozkładany w domowym kompostowniku, stanowiąc nawóz pod hodowlę kolejnych produktów spożywczych.

• SolHotAir – start-up, zajmujący się produkcją wysoce wydajnych powietrznych kolektorów słonecznych – ich efektywność jest o 20% wyższa od najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań przy jednoczesnym ograniczeniu użycia paliw kopalnych. Panele redukują koszty przeznaczone na ogrzewanie, a dzięki temu, że generują dużą ilość ciepła, znajdują zastosowanie także w obiektach przemysłowych oraz przy procesach technologicznych, takich jak np. wysychanie biomasy.

• VR Tier One – system wirtualnej rzeczywistości, pomagający ludziom po udarze mózgu, zawałach, operacjach kardiologicznych i innych poważnych schorzeniach, obejmujący rehabilitację, psychoterapię i trening poznawczy. Dzięki metodzie „total immersion”, czyli w wolnym tłumaczeniu „totalnego zanurzenia się” w rzeczywistość Tier One, system pomaga pacjentom odciąć się od szpitalnego otoczenia, dostarczając pozytywnych bodźców, zwiększających motywację do aktywnego uczestnictwa w procesie rekonwalescencji.

Spośród piątki finalistów lokalnego etapu Chivas Venture, 15 stycznia 2020 roku zostanie wyłoniony laureat, który będzie reprezentował Polskę podczas globalnej uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, a wcześniej – w kwietniu – powalczy z finalistami z innych krajów w globalnym głosowaniu internautów o nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.