Kopernik, Curie, Chopin – nowe whisky z Bimber Distillery

Londyńska Bimber Distillery debiutuje sześcioma whisky single cask dostępnymi wyłącznie w Polsce i Wielkiej Brytanii, rozpoczynają one nową serię Shoulder of Giants, która składa hołd największym myślicielom, innowatorom i wizjonerom na świecie.

Wyłącznie na polski rynek trafią: Copernicus – The Polymath, finiszowana w beczce po sherry pedro ximénez i butelkowana z mocą 56,8%, dostępnych jest 300 butelek, Chopin – The Composer został finiszowana w beczce po sherry fino, butelkowana z mocą 52%, 328 butelek oraz Curie – The Scientist, finiszowana w beczce po sherry oloroso, butelkowana z mocą 57%, 300 butelek. Polskim importerem jest Tudor House.
Wyłącznie na brytyjski rynek trafią: Dickens – The Novelist, dojrzewana w beczkach pierwszego napełnienia po bourbonie z amerykańskiego dębu, butelkowana z mocą 58,3%, 259 butelek, Newton – The Mathematician, whisky lekko torfowa, butelkowana z mocą 58,3%, 271 butelek oraz Shakespeare – The Dramawright, finiszowana w beczce po piwie, butelkowana z mocą 57,7%, 271 butelek.
Każda butelka ma grafiki i szczegóły biograficzne upamiętniające osiągnięcia postaci-patronów edycji. Whisky zostały wyprodukowane z jęczmienia z pojedynczego gospodarstwa, fermentowane przez siedem dni i destylowane w alembikach Bimber na żywym ogniu.
W przyszłości planowane są kolejne edycje w serii Shoulder of Giants.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.