W Sokołowie pod Warszawą firma Telavi Wine Cellar, właściciel marki Marani, otworzyła magazyn wysokiego składowania i biura. W uroczystości otwarcia brał udział ambasador Gruzji, były ludowe tańce, muzyka, wino i dania gruzińskiej kuchni.


– To ważne wydarzenie dla Gruzji, Polski rynek jest dla nas bardzo ważny, przez Polskę wiedzie nasza droga do Unii Europejskiej – mówił ambasador Gruzji, Ilia Darchiashvili, przypominając, że w tym roku zarówno mu, jak i Gruzini, obchodzimy stulecie niepodległości.
– Obecnie sprzedajemy w Polsce ponad pół miliona butelek win rocznie, ale w tym roku ta liczba wzrośnie do 700 tys. butelek. Nowy magazyn jest przygotowany na przyjęcie nawet miliona butelek. Poza winem i mocnymi alkoholami chcemy importować do Polski inne gruzińskie produkty, przede wszystkim oranżady i wody mineralne, ale też przetwory spożywcze – mówi Zurab Ramazashvili, współwłaściciel Telavi Wine Cellar.
Przedstawicielem Telavi Wine Cellar w Polsce jest firma Marani 1915 Sp. z o.o., której prezesem i udziałowcem jest Vano Makhniashvili. Są na rynku polskim od 2004 roku. Importują wina, a także chachę i brandy (marki Telavi Wine Cellar i Sarajishvili) oraz m.in. gruzińskie oranżady. Są największym importerem gruzińskich alkoholi do Polski.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail