Nowa linia chachy Marani (Telavi Wine Callars) powstała w nowej destylarni, otwartej w 2016 roku. Niemieckie aparaty Holstein do pracy okresowej i ciągłej, kotłowo-kolumnowe, pozwalają uzyskać destylat delikatniejszy niż typowa gruzińska chacha.
Marani Chacha Mtsvane (40%)
W aromacie bardzo dużo kwiatów – od róży po koniczynę, lilie i kaczeńce, a jeszcze słonecznik. Smak jest delikatny i słodki – figi, daktyle, nadal słonecznik, do tego soczyste winogrona. Najpierw słodkie, ale w finiszu stają się cierpkie, a na samym końcu nawet znajdziemy nuty pieprzu. Ciekawa i elegancka chacha.
22/24,5/25/7,5=79
Marani Chacha Rkatsiteli (40%)
Wspaniały winogronowy aromat, jakby się wzięło kiść słodkich deserowych zielonych winogron. Ten aromat jest bardzo czysty, nie ma w nim nic poza winogronami. Smak bynajmniej nie słodki, cierpki, ściągający, ale nadal winogronowy. W finiszu dochodzą nuty liści i zielonego włoskiego orzecha. Konsekwentna.
26/25/25/7,5=83,5
Marani Chacha Saperavi (40%)
Aromat słodki, miodowy, słodkie winogrona, nagietki i słonecznik, lekka nuta mandarynki. W ustach najpierw słodycz miodowego wina, ale po chwili ściągająca cierpkość kwaśnych winogron, kwaśnych wiśni. W finiszu – liście wiśni, zielone orzechy, rodzynki, ziarna słonecznika. Najlepiej zbudowana, znacznie cięższa niż Mtsvane czy Rkatsiteli.
27,5/27,5/27/8=90
Tu powstaje nowa chacha Marani