Nowy Kilchoman w core range

Kilchoman ogłosił nową whisky, która wejdzie do stałego asortymentu, dołączając do znanych już edycji Loch Gorm, Machir Bay czy 100% Islay. Będzie to whisky z mocą beczek Kilchoman Cask Strength 57%. Aby uczcić premierę nowej whisky ambasadorzy Kilchomana wyruszają w największą w historii destylarni trasę promocyjną – odwiedzą 20 krajów w ciągu 10 tygodni, zaczynając od Szwajcarii 26 marca, a kończąc na Islay na Festiwalu Fèis Ìle 30 maja. Na trasie jest też Polska, w dniach 13-16 kwietnia odbędą się degustacje komentowane w: Krakowie, Katowicach, Starachowicach, Warszawie i Białymstoku. Tylko na trasę promocyjną przygotowana jest specjalna edycja Kilchoman Tour Edition of Batch Strength, która dostępna będzie podczas degustacji.

Kilchoman Cask Strength dojrzewała w beczkach po czerwonym winie, sherry oloroso i po bourbonie. Po dojrzewaniu dodano kilka kropli wody, aby uzyskać moc równą 57%.
Jak informuje destylarnia: Rezultatem jest kolosalny dram, łączący naturalny dym torfowy i cytrusowy charakter Kilchomana z ciemnymi owocami, przyprawami i słodyczą solonego karmelu. Każdy, kto próbował Kilchomana w wersjach Single Cask czy Machir Bay Cask Strength, będzie wiedział w czym rzecz. Batch Strength ma wszystkie cechy charakterystyczne dla klasycznego Kilchomana: świeży, żywy dym torfowy, cytrusowa słodycz, równowaga owoców i przypraw. Jednak pod wpływem ponownie wypalonych beczek po czerwonym winie pojawia się obfitość czerwonych owoców i karmelu, a przy 57% zamiast standardowych 46% ma wagę i moc”.
„Batch Strength o mocy 57% to gigantyczna moc, ma surową intensywność, którą uwielbiam. Ale co ważne, moc ta jest równoważona delikatnością i finezją, która
wynikaz naszych procesów produkcyjnych w destylarni, a także jakości beczek używanych do dojrzewania” – skomentował Anthony Wills, założyciel destylarni Kilchoman.

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.