Już w ten weekend 9-10 sierpnia odbędzie się dziesiąta edycja Open Craft Festival, którego organizatorem jest Browar Nepomucen i ekipa Nepo Brewing. Impreza odbywa się w tak jak poprzednie edycje na terenie Browaru Nepomucen we wsi Szkaradowo, leżącej na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska, w bezpośrednim sąsiedztwie Doliny Baryczy.
Dwa dni festiwalu, czyli 9 i 10 sierpnia, to czas na degustację dziesiątek rzemieślniczych piw przygotowanych przez NEPO oraz najlepsze polskie browary zaproszone przez organizatorów i trzy spoza Polski: La Pirata z Katalonii, Brouwerij Lost z Holandii i The Barn Beer z Czech. Organizatorzy zapowiadają szeroki przekrój piw ze wszystkich browarów, co zapewne będzie obfitować wieloma niespodziankami i będzie stanowić wyjątkową okazję do spróbowania piw niedostępnych w Polsce. Rodzime browary obecne na imprezie to: Pinta, Cztery Ściany, Funky Fluid, Artezan, Zakładowy, Brokreacja oraz Stu Mostów.
Historia Open Craft Festival sięga 2015 roku, kiedy to zaraz po rozpoczęciu swojej działalności Browar Nepomucen zorganizował Dni Otwarte browaru w formule festiwalu piwa. Uczestnicy, oprócz korzystania z oferty piwnej, mogą w czasie trwania festiwalu zwiedzić browar, oglądając na własne oczy jak wygląda warzelnia, tanki fermentacyjne czy propagacja drożdży. Imprezie przez dwa dni towarzyszą koncerty i występ raperów, zostanie przygotowana strefa chillout, a także strefa gier planszowych, gry we flanki, czy strefa graffiti.
Atrakcje muzyczne
Dzionsuo – raper – chociaż jego stylu muzycznego nie można zamknąć w jednej kategorii. Namysłowianin od kilku lat działa na terenie Wrocławia, miasta, w którym wydał swój drugi autorski album ,,Przyprawy korzenne”. Jego muzyka spodoba się każdemu kto poszukuje chillowego spotkania, na którym artysta wprowadza nas do swojego świata, idealnie wpasowując się w nastrój błogiego letniego popołudnia.
mona polaski – formacja mona polaski to nowe uderzenie współczesnej muzyki rozrywkowej, w której drżą echa nowej fali, post punka, synthwave’u, alternatywnego disco, indie, bigbeatu.
IKSY – śląska formacja złożona z pięciu różnorodnych osobowości tworzy i gra muzykę tak, jak czuje, bez względu na istniejące trendy. W piosenkach zespołu znajdziemy gry słowne, ironię i absurdalne konteksty zaczerpnięte z popkultury.
Labirytm – muzyka, którą tworzy zespół, jest trudna do zaszufladkowania. Nie zamyka się w ramach jednego gatunku. Formacja ma na swoim koncie liczne koncerty w całej Polsce, a także występy na przeglądach, na których niejednokrotnie zajmowała czołowe miejsca.
SØnder – duet na który składają się wokalistka i producentka Ivva oraz beatboxer i producent Muzaman. Tworzą alternatywną muzykę elektroniczną, która czerpie garściami z drum’n’bassu, popu oraz r’n’b. Dwójka muzyków ma na swoim koncie solowe wydawnictwa.
Noco – mówią o sobie: „Nie boimy się mocnych słów, chaosu, sarkazmu i kontrowersyjnych tematów. Muzyka jest dla nas spoiwem łączącym różne energie, które przechodzą przez nas na co dzień. Od słodkich melodii do energetycznych przesterów – chcemy, by nasza twórczość wniosła świeży powiew na polską scenę”.
Ostatni Dzień Lata – muzyka ODL to taneczna pocztówka w nostalgicznym tonie. Czerpią swoje inspiracje z nowojorskiej i brytyjskiej sceny gitarowej, nigdy jednak kosztem swojego oryginalnego brzmienia.
Francis Tuan – współczesna alternatywa, indie pop, a nawet typowo polski rock współgrają tu z orientalnym instrumentarium i brudnymi, gitarowymi brzmieniami. Pozornie odległe od siebie style łączy ze sobą tekst, poruszający zazwyczaj aktualną tematykę.