Polskie alkohole rzemieślnicze na Prowein

Stowarzyszenie Polskie Destylaty Rzemieślnicze (SPDR), zrzeszające producentów wysokoprocentowych alkoholi rzemieślniczych z całego kraju, zaprezentuje swoje produkty podczas targów Prowein. Producenci kraftowych ginów, okowit, wódek i likierów będą poszukiwać międzynarodowych kontaktów podczas jednej z największych imprez poświęconych alkoholom na świecie. To pierwsza tego typu, zagraniczna inicjatywa SPDR. Prowein, organizowany w Dusseldorfie rozpocznie się 19 marca (niedziela) i potrwa do 21 marca (wtorek).

Członkowie stowarzyszenia, którzy zdecydowali się na wspólny udział w imprezie to: Jonston Distillery z Leszna, Breslauer Spirits z Wrocławia, Wielkopolska Manufaktura Wódek spod Poznania, Destyl z Krakowa i Manufaktura Cieleśnica z Podlasia. Rzemieślnicy zaprezentują swoje najlepsze produkty stworzone na bazie autorskich receptur, w tym: gin zmieniający kolor po dodaniu toniku, gin z dodatkiem wędzonego torfem jęczmienia, gin stworzony ze składników botanicznych pochodzących z polskiego lasu, okowitę jabłkowo-chrzanową, „polską grappę”, wódkę z osadami piwnymi czy też likier stworzony z 44 składników (miód, zioła i przyprawy). Łącznie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt produktów.
– Nasze produkty znajdują coraz więcej sympatyków w naszym kraju, a ich wyróżniająca się jakość i niecodzienne receptury pozwalają nam na podejmowanie coraz odważniejszych kroków na arenie międzynarodowej – mówi Marcin Czarnecki, prezes Stowarzyszenia Polskie Destylaty Rzemieślnicze. – Członkowie stowarzyszenia dążą więc do rozwoju dystrybucji zarówno w kraju, jak i za granicą. Targi Prowein są ku temu dobrą okazją.
Prowein to jedna z największych imprez wystawienniczych poświęconych alkoholom na świecie. Swoje wyroby przedstawią wystawcy z całego świata, a wśród nich pionierzy, trendsetterzy i liderzy rynku w rozwijających się dziedzinach alkoholi rzemieślniczych. Własne produkty zaprezentują tu m.in: winnice, browary, producenci cydru i alkoholi wysokoprocentowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia Polskie Destylaty Rzemieślnicze zajmą stoisko G18 w hali numer 13, przygotowanej dla producentów napojów spirytusowych.
Stowarzyszenie Polskie Destylaty Rzemieślnicze powstało w 2021 roku z inicjatywy grupy polskich podmiotów produkujących wysokoprocentowe alkohole premium. Niewielkie, najczęściej rodzinne firmy, postanowiły wówczas połączyć siły i realizować wspólne projekty związane z udziałem w imprezach wystawienniczych, wymianą wiedzy oraz komunikacją marketingową. Obecnie do stowarzyszenia należą: Breslauer Spirits, Destyl, Jonston Distillery, Ima Distillery, Manufaktura Cieleśnica, OVII Spirits, Podkarpacka Destylarnia Okowity i Smarduch Family Distillery, Wielkopolska Manufaktura Wódek.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.