W „Słowniku Geograficznym” z dziewiętnastego wieku o Zborowie można przeczytać: „wieś, folwark i dobra, pow. stopnicki, gm. Zborów, parafia Solec, odl. 6 wiorst od Stopnicy, w sąsiedztwie zakładu kąpielowego w Solcu, posiada szkołę początkową, urząd gm., młyn wodny. W 1827 r. było 55 domów, 368 mieszkańców. Dobra Zborów składały się w r. 1889 z folwarków Magierów i Strażnik”.
Ta mała miejscowość, położona w powiecie buskim, województwie świętokrzyskim może poszczycić się ciekawym zabytkiem (wpisany do rejestru pod nr rej.: A.70/1-6 z 2.10.1956, z 8.02.1958, z 22.06.1967 i z 3.04.2008), skrytym w parku z XVIII-XIX wieku, na który składa się pałac wybudowany XVI-XVII wieku przez Tarnowskich lub Zborowskich (pierwotnie był to dwór obronny, o czym świadczy, zachowany w dobrym stanie, mur ze strzelnicami), brama wjazdowa z początku XIX wieku, spichlerz z XVIII wieku i gorzelnia z XVIII wieku.
Pałac wybudowano w stylu barokowym, w 1803 roku przebudowano i do dziś zachował formę stylu klasycystycznego. Zbudowano go na planie prostokąta, od południa (front budynku) lekki ryzalit, od północy (tył budynku) również. Od frontu zachował się ładny kolumnowy ganek, a nad nim umiejscowiono balkon, zabezpieczony klasycystyczną, żeliwną balustradą. Schody znajdują się w części wschodniej, skryte w pękatej baszcie. Na parterze znajdują się sień oraz cztery pomieszczenia, na pierwszym piętrze salon i hall, na drugim kaplica.
W tle mieni się nieduże jezioro, porośnięte szuwarami, wśród których króluje tatarak z kołyszącymi się pałkami wodnymi.
Po II wojnie światowej majątek został znacjonalizowany, zabudowania przeznaczono na cele mieszkalne. Ostatnim właścicielem gorzelni był pan Płaszkowski. Obecnie gorzelnia i dawny magazyn zboża należą do starostwa, natomiast pałac i park odzyskała pani Bobrowska z Krakowa, jako spadkobierczyni ostatnich właścicieli. Parterowa gorzelnia na planie wąskiego prostokąta pozbawiona jest komina i w niczym nie przypomina o swojej dawnej roli. Na żółtym murze równoległego do gorzelni magazynu zbożowego zachował się herb dawnych właścicieli.
Na zdjęciach: dwór, gorzelnia i magazyn zbożowy