Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Rafał Norsesowicz wystawił na licytację fabryka produkcji bioetanolu w Ińsku (powiat Stargardzki). Cena to 5122209 zł. Licytacja objęła nieruchomości połączone w jedno postępowanie, położone Ińsko przy ul. Sienkiewicza i Zamkowej, w tym linie technologiczne, zabudowania biurowe i magazynowe, baza zbożowa oraz działek o pow. ok. 4 ha. Suma oszacowania wynosi 6829612 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy.

Zakład w Ińsku zaprzestał produkcji w 2010 roku (działał tylko trzy lata – 2007-2010). W najlepszym okresie działalności zatrudniał ponad sześćdziesiąt osób. Inwestycja kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych. Zarządzały nim firmy Bioetanol, a następnie Polski Koncern Spirytusowy. W lipcu 2012 roku lokalne media pisały o planowanej inwestycji firmy Isomat Polska. Nic z tego nie wyszło.
Jak pisał „Głos Szczeciński”: „Fabryka produkowała spirytus techniczny, konsumpcyjny, a także dodatki do paliw. Fabryka miała umowy z 200 rolnikami z Zachodniopomorskiego na dostawę żyta, pszenżyta, pszenicy i kukurydzy. Po trzech latach ińska fabryka straciła płynność finansową. Teraz jest w stanie upadłości i zarządza nią syndyk. W kolejce po swoje czekają wierzyciele, między innymi bank, dostawcy i byli pracownicy”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail