Dopiero co na Islay świętowano oficjalne otwarcie wskrzeszonej destylarni Port Ellen, a już za moment będziemy świadkami kolejnego wskrzeszenia, 7 czerwca drzwi dla publiczności otwiera odrestaurowana destylarnia Rosebank w Falkirk w Lowlands.
Rosebank była nieaktywna od 1993 roku. Została przejęta przez Ian Macleod Distillers w celu renowacji w 2017 roku, a projekt jej ponownego otwarcia kosztował co najmniej 80 mln funtów. Wiktoriański budynek z czerwonej cegły zwrócony jest w stronę kanału Forth and Clyde, a od frontu budynku zainstalowano nową, przeszkloną destylarnię. Tutaj odwiedzający zobaczą dokładne kopie oryginalnych alembików, odtworzone przy użyciu planów ocalonych z archiwów Rosebank. Oryginalny młyn, mający około 103 lata, został zachowany i będzie wykorzystywany do produkcji whisky w destylarni, tak jak trzydzieści lat temu. Z oryginalnych cegieł historycznego odpowiednika zbudowano nowy magazyn dunnage, w którym znalazły się ostatnie beczki oryginalnego Rosebank jakie są w posiadaniu Ian Macleod Distillers, a obok pierwsze beczki zalane nowym destylatem. Naprawiono także komin o wysokości 30 m, który dominuje nad panoramą Falkirk.
Po ponownym otwarciu destylarni odwiedzający będą mieli do wyboru trzy warianty zwiedzania: Rosebank Reawakening, Rosebank Rekindled i Rosebank Revered. Wycieczki z przewodnikiem poprowadzą gości przez: sześć sal degustacyjnych, oryginalny młyn i halę alembików, w których alkohol jest potrójnie destylowany i kondensowany w tradycyjnych miedzianych wężownicach, umieszczonych w zimnej wodzie, w drewnianych zbiornikach. Dwie z wycieczek obejmą także degustację niezwykle rzadkiej i starej whisky z Rosebank, a każda z nich zakończy się w nowym sklepie destylarni, w którym można kupić ekskluzywne whisky. Wycieczki rozpoczynają się od 25 funtów za osobę do 300 funtów i można je rezerwować za pośrednictwem strony destylarni.