lukasz2

Łukasz Gołębiewski

z wykształcenia dziennikarz (Uniwersytet Warszawski) i enolog (Uniwersytet Jagielloński), wydawca, krytyk literacki, przez ponad dziesięć lat związany z „Rzeczpospolitą”. W latach 1998-2017 redaktor i wydawca m.in. „Magazynu Literackiego Książki” i „Biblioteki Analiz”, twórca a obecnie współautor monografii „Rynek książki w Polsce”, która do 2017 roku miała osiemnaście wydań oraz tłumaczenia na niemiecki i angielski, ukazuje się w pięciu tomach.

Autor licznych powieści: „Xenna moja miłość”, „Melanże z Żyletką”, „Disorder i Ja”, „Złam prawo”, „Bomba w windzie”, „Krzyk Kwezala”, „Bandyci Rodriguez”, „Kobiety to męska specjalność”, „Widzenia mistrza Hieronima”. Twórczości literackiej i spotkaniom autorskim poświęcona jest strona Xenna.com.pl.

Łukasz Gołębiewski jest też autorem książek eseistycznych na temat przyszłości kultury, m.in.: „Śmierć książki – No Future Book”, „E-książka|book. Szerokopasmowa kultura” czy „Gdzie jest czytelnik?”.

W 2014 roku opublikował obszerną monografię „Wódka”, przedstawiającą historię trunku i najważniejsze światowe marki wraz z ok. 800 notami degustacyjnymi, a w 2015 roku książkę pt. „Koniak”, a następnie: „Bourbon i amerykańska whiskey”, „Kalwados”, „Świat brandy”, „Irlandzka whiskey”. Również autor książek podróżniczych: „Meksyk – kraj kontrastów” czy przewodnika po Albanii.

Za działalność publicystyczną wielokrotnie nagradzany, uhonorowany przez ministra kultury odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jego publikacje tłumaczone były na języki: angielski, niemiecki, ukraiński, chorwacki i armeński.

Prezes firmy Biblioteka Analiz Sp. z o.o., członek Stowarzyszenia Księgarzy Polskich i Polskiej Izby Książki, gdzie przez dwie kadencje był w składzie Sądu Koleżeńskiego a w latach 2010-2012 sekretarzem Komisji Rewizyjnej. W latach 2012-2016 roku członek Rady PIK i przewodniczący Sekcji Publikacji Elektronicznych PIK.

Redaktor naczelny magazynu o alkoholach „Aqua Vitae”.

okladka_ok

Ambasador Polskiej Wódki.

Ambasador PVA

Właściciel trzech kotów

O autorze można też czytać m.in. w Wikipedii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łukasz_Gołębiewski

Pisząc na adres

biuro@spirits.com.pl można zamawiać książki z dedykacją autora:

„Wódka” (cena 35 zł)

Wodka_oklejka.indd

„Koniak” (cena 20 zł)

Koniak-cover-001

„Bourbon i amerykańska whiskey” (cena 20 zł)

bourbon cover

„Kalwados” (cena 20 zł)

„Irlandzka whiskey” (cena 20 zł)

Stale współpracują z serwisem Spirits.com.pl

Tenderenda

Ewa Tenderenda-Ożóg

Prezes firmy Biblioteka Analiz Sp. z o.o., zastępca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego Książki”, sekretarz redakcji magazynu „Aqua Vitae”, a także redaktor dwutygodnika „Biblioteka Analiz” i serwisu rynek-ksiazki.pl. Współtwórca „Who is who” – tomu towarzyszącego publikacji „Rynek książki w Polsce”.

Czajkus

Łukasz Czajka (Czajkus)

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, kolekcjoner miniaturowych buteleczek alkoholi i animator dedykowanego im forum. Autor książki poświęconej Starce. Redaguje blog, który poświęcony jest historii polskich alkoholi, miniaturkom, alkoholi, recepturom itp.

starka0001

Komentarze