Zabytkowa gorzelnia z pierwszej połowy XIX wieku została wybudowana dla rodziny Hörich. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę nadal funkcjonowała, ale w 1926 roku przeszła na własność skarbu państwa. Po II wojnie światowej ponownie znacjonalizowana. W Zbarzewie przerabiano nie tylko zboża, także jabłka i ziemniaki, gdyż okolica była płodna w te specjały. Zamknięta w 1995 roku.
Gorzelnia wchodziła w skład majątku Zbarzewo. Wybudowano tu pałac w 1902 roku, potem gorzelnię, oborę, stodołę, dwa spichlerze, inne zabudowania gospodarcze, zagrodę, ale sama wieś Zbarzewo notowana jest na wiek XV. Należała do licznych rodzin, jak podaje portal Polskie Zabytki: „między innymi: Rotenburgów, Zbarzewskich, Kotwiczów, Krzyckich, Czackich, Kierskich i Mielęckich. W późniejszym okresie wieś znalazła się w posiadaniu rodu Opalińskich, a w drugiej połowie XVII wieku z całym kluczem włoszakowicko-breneńskim jako wiano Zofii z Bnina Opalińskiej weszło w skład majątku Leszczyńskich. W 1738 roku ostatni z tej linii król Stanisław Leszczyński całość swych dóbr sprzedał Aleksandrowi Sułkowskiemu. Pod koniec XVIII wieku jego syn, Franciszek, odstąpił klucz włoszakowicki ze Zbarzewem książętom Anhalt Dessau. Pałac wzniesiony został w 1902 roku dla rodziny Hörich. Zbarzewo znajdowało się w rękach Anhalt Dessau”.
Pałac eklektyczny, dwukondygnacyjny, pokryty jest mansardowym dachem. Są tu piwnice, jak również poddasze. Wybudowany na planie prostokąta z bocznymi gankami, od strony ogrodu obszerny ganek. Od frontu i z tyłu pałacu utworzono stawy, ale bardziej sprawowały funkcję oczek wodnych, przeciętych mostkami do dumania. Całość wkomponowała była w park z XIX wieku (1,5 ha), obecnie z cennym drzewostanem, pamiętające dawne czasy: lipy, klony, dęby i kasztanowce.
Obecnie pałac wygląda mizernie, delikatnie mówiąc. Zerwany dach, zawalone stropy i komin, został uznany za niebezpieczny, więc jego mieszkańców wysiedlono i objęto zakazem wstępu. Wpisany do rejestru zabytków (nr rej.: 1025/A z 10.09.1987) czeka na swoich nowych odkrywców-mieszkańców.