Stock inwestuje w Szkocji

Stock Spirits Group, właściciel m.in. marek Lubelska, Żołądkowa czy Saska, złożyła wniosek planistyczny do Rady Argyll and Bute dotyczący budowy destylarni szkockiej whisky o wartości 25 mln funtów. Przy destylarni ma powstać centrum dla zwiedzających na zamku Inveraray. Od XVIII wieku zamek jest siedzibą księcia Argyll, wodza klanu Campbell. Partnerem w tej inwestycji jest Argyll Estates. Na terenie zamku Inveraray powstanie destylarnia o powierzchni 950 mkw., mogąca produkować do 2 mln l alkoholu rocznie. Po zatwierdzeniu planu budowa rozpocznie się na początku 2025 roku, a pierwszy spirytus ma popłynąć z alembików w 2027 roku.

Inwestycja związana jest przede wszystkim z ambicjami dotyczącymi marki Clan Campbell. Stock Spirits przejęło tą markę we wrześniu 2023 roku od Pernod Ricard. To blended whisky, którą Stock chce zasilić własną single malt z nowej destylarni.
Jean-Christophe Coutures, dyrektor naczelny Stock Spirits Group, powiedział: „Szkocka whisky Clan Campbell to kultowa marka whisky, która nawiązała współpracę z księciem Argyll. Jestem dumny, że nasza firma ma możliwość założenia destylarni przy zamku Inveraray. Inwestycja ta stanowi dla grupy ważny krok w kierunku własnej produkcji whisky single malt, co wzmocni markę Clan Campbell i obecność Stock Spirits w tej rosnącej kategorii. Destylarnia Inveraray zostanie wyposażona w najnowocześniejsze technologie, w tym przyjazne dla środowiska. Na jego powstaniu skorzysta także społeczność lokalna w postaci nowych miejsc pracy. Nie możemy się doczekać współpracy z Argyll Estates nad kolejnym rozdziałem historii klanu Campbell”.
Clan Campbell to jedna z wiodących marek szkockiej whisky we Francji, ze sprzedażą ponad miliona dziewięciolitrowych skrzynek.

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.