Cieleśnica zaprasza na IV edycję Święta Ziół w Cieleśnicy w dniach 2-3 lipca. W programie m.in. warsztaty nalewkarskie, seminaria o ziołach i przyprawach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Plan imprezy

Sobota 2.07.2022 Pałac Cieleśnica

10.0-14.00
Spacer z Moniką Cędrzyńską – zielarką, dietetykiem, biologiem i chemikiem, po cieleśnickim parku i okolicznych łąkach.

16.00-17.00
Nurty w nalewkarstwie, metodologia i porady praktyczne – prowadzący Szymon Chwesiuk.

Niedziela 3.07.2022 Płac Cieleśnica

12.00-14.00
Wspólne wicie ziołowych wianków przy akompaniamencie zespołów ludowych: ,,Podlasianki” z Rokitna i ,,Czeremcha” z Cieleśnicy. Rozmowy o ziołach połączone z wymianą doświadczeń.

14.00-17.00 Wykłady o tematyce zielarskiej

14.00-15.00
„Potencjał fitoterapeutyczny ziół dziko rosnących” – dr hab. Grażyna Zawiślak z Katedry Warzywnictwa i Zielarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wykład połączony w prezentacją Wydziału Ogrodnictwa i Architektury. „Wydział Ogrodnictwa i Architektury wczoraj i dziś” – prowadząca dr hab. Katarzyna Dzida, Wydział Ogrodnictwa i architektury, Uniwersytet Przyrodniczego w Lublinie.

15.10-16.00
„Dlaczego warto sięgać po oleje roślinne” – dr hab. n. farm. Agnieszka Ludwiczuk, prof. UM, Katedra i Zakład Farmakognozji Uniwersytety Medycznego w Lublinie.

16.10-17.00
„Zdrowi Lekarze z Ogrodu” czyli o ziołach i przyprawach pogromcach wirusów. Naturalne metody wspierające zdrowie. Dowiesz się: Dlaczego krwawnik i tymianek to niezwykła para w pandemii? Jak działają przeciwwirusowe gwiazdy ziołowe? Kiedy nie stosować malin? Posłuchasz o „kotkach wierzbowych” – przyjaciołach dzieci oraz ziołowych przyjaciółkach kobiet. Wykład poprowadzi Beata Jakoniuk Wojcieszak coach, naturo i fitoterapeutka, doradca żywieniowy med. św. Hildegardy. Integruje wiedzę dr T. Błaszczyka i dr Henryka Różańskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail