Ta z Jamnikiem

W kwietniu 2024 zadebiutowała nowa kolekcja wódek z zabawną nazwą i etykietą – Ta z Jamnikiem. Produkowane przez Breslauer Spirits, a Andrzej Węcławski, który tworzy receptury sam ma jamnika, stąd humorystyczna stylizacja i uśmiech do wszystkich miłośników jamników. Jest też eksportowa wersja pod marką Dachshund Vodka, zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów ProWein 2024 w Düsseldorfie. Na kolekcję składają się cztery wódki – czysta pszeniczna oraz smakowe: jabłkowa, jagodowa i wiśniowa. Wszystkie o mocy 40%.

Ta z Jamnikiem Wódka Pszeniczna (40%)

Zapach bardzo czysty pszeniczny, mączny, kwiatowy, z delikatną nutką korzenną. W ustach także wódka jest mączna, jakby się wgryzło w skórkę bułki pszennej. W finiszu jest lekka cierpkość i lekka słodycz, wanilia. Zrównoważona, przyjemna, klasyczna pszeniczna wódka.

4/5

26/26/26/7,5=85,5

Ta z Jamnikiem Pszeniczna Wódka Jabłkowa (40%)

Bardzo przyjemny i naturalny zapach słodkiego zielonego jabłuszka oraz słodkich jabłek czerwonych. W smaku jabłka słodkie, cierpkie, gorzkie, soczyste i pieczone. W finiszu jabłka, ale też nuta wanilii. Bardzo porządnie zrobiona jabłkowa wódka, przypomina nieco dawny Smirnoff Apple.

4.5/5

27/27/27/7,5=88,5

Ta z Jamnikiem Pszeniczna Wódka Jagodowa (40%)

Fantastyczny zapach leśnej jagody, borówki – cierpko-słodki. W smaku słodko, deserowo – lody jagodowe i dla równowagi cierpka nutka igliwia, tuji. W finiszu jagoda, słodycz szybko znika, jest soczyście, naturalny smak jakby się przegryzło kilka leśnych jagód.

4.5/5

28,5/26,5/27,5/8=90,5Aqua Vitae rekomenduje

Ta z Jamnikiem Pszeniczna Wódka Wiśniowa (40%)

Zapach ciężki, jak w amaretto, dużo pestki, marcepanu, nic owocu. W ustach trochę lepiej, ale wciąż wiśnia przytłumiona pestką i jest bardzo cukierniczo i słodko. Finisz to batonik marcepanowy. Zasłodzenie. Nie ma soczystości wiśni. Smakuje jak pestkówka wiśniowa.

0/5

5/6/5/0=16

Zostaw komentarz

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.