Do końca kwietnia w sieci M&P trwa kolejna akcja Pawlina Wina Day, a w niej Sycylia – czerwona Tasca Lamuri Nero d’Avola (cena w akcji za butelkę – 56,84 zł, cena katalogowa: 98 zł) oraz biała Tasca Leone d’Almerita (cena w akcji za butelkę – 48 zł, a przy zakupie trzech butelek i wielokrotności – 45 zł, cena katalogowa: 96 zł).

Tasca Lamuri Nero D’avola Regaleali
Lamuri to sycylijskie słowo oznaczające Miłość. Wino to zostało stworzone na bazie odmiany Nero d’Avola. Dojrzewało przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego o różnym wieku (tylko 20% nowe), by nabrać miękkości i eleganckich tanin. W aromacie odnajdujemy śliwki, jeżyny, wanilię i odrobinę lukrecji. W smaku pełne, soczyście owocowe, z akcentami ziół, mięty, wanilii. Finisz jest długi i cudownie miękki.

Tasca Leone D’Almerita
Wyjątkowe wino skomponowane z wielu odmian winogron. Prym wiedzie catarratto, ale wraz z nim mamy tu pinot bianco, sauvignon blanc i gewurztraminera, wszystkie były zebrane z winnic znajdujących na wysokości od 600 do 900 m n.p.m. Jest to jedno z topowych win winnicy, a jego symbolem jest lew, którego znajdziemy również w herbie rodziny Tasca d’Almerita. Wino ma błyszczący, słomkowo-żółty kolor z wyraźnymi zielonkawymi refleksami. Aromat jest przepiękny i bogaty – grejpfrut, biała brzoskwinia, zielone jabłko, ananas i owoce cytrusowe. Na podniebieniu świeże, przyjemnie miękkie i pełne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail