28 stycznia o godzinie 20.00 odbędzie się 80. spotkanie Akademii Wina online. W ramach naszych „winnych” podróży zawitamy do regionu Sudtirol-Alto Adige i odwiedzimy nie tyle winnicę co swoistą Spółdzielnię Winiarzy o nieco zagadkowej nazwie: Erste + Neue. Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.
Jest też możliwość degustacji na miejscu w Salonie M&P przy ul. Strzeleckiej 27/29.

Erste + Neue Pinot Nero
Wino to jest kompozycją wyłącznie gron Pinot Nero (znanych w regionie również pod nazwą Blauburgunder) i dojrzewało w dużych, dębowych beczkach. Jest wytrawne, ze świetnie zachowaną owocowością, przyjemną taniną i uroczym aromatem z dominującą nutą wiśni. Świetne z daniami na bazie makaronu, kurczaka czy tłustszej ryby.
110,00 zł

Gewürztraminer E&N
Znakomity Gewürztraminer fermentowany i leżakowany na osadzie w kadziach ze stali nierdzewnej. Cudownie owocowy i mineralny, o wspaniałej głębi. Finisz długi i czysty. Wino wspaniałe w swej czystej formie. Rekomendowane jako aperitif i towarzysz do przystawek, pieczonych ryb i skorupiaków.
105,00 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail