15 stycznia o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina z regionu La Mancha. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Finca Tempranal Blanco Allozo 2019
Wino z gron odmiany airen, zbieranych ręcznie z upraw w Tomelloso. Czyste i owocowe w aromacie. W ustach dobra struktura i długi, gładki finisz. Przyjemne, świeże, codzienne wino do lekkiej kuchni, jak gotowane białe mięso, lekkie ryby, piersi kurczaka.

Finca Tempranal Tempranillo Allozo 2018
Świeże i proste wino ze szczepu tempranillo, skomponowane z owoców zbieranych z kilkunastoletnich krzewów, po czym winifikowane w tankach ze stali nierdzewnej. W bukiecie czyste i intensywne aromaty czerwonych owoców: truskawki i tarniny. Usta łagodnie wytrawne, zbalansowane i soczyste, z dobrą kwasowością i eleganckimi, dojrzałymi taninami. Przyjemny i owocowy posmak. Pasuje do takich dań jak: wołowina, jagnięcina, wieprzowina, kaczka czy twarde sery.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail