29 stycznia o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu Akademii Wina online, tym razem będą to wina zrobione z regionu Tejo w Portugalii. Organizatorzy opowiedzą o winnicach, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Quinta da Alorna Branco 2019 (0,75 l, 44,50 zł)
Kupaż trzech szczepów: arinto (40%), fernão pires (40%) i sauvignon blanc (20%), w której aromatach odnajdujemy akcenty owoców tropikalnych, cytrusów, ananasa i cytryny. W smaku rześkie, o dobrze zrównoważonej kwasowości – bardzo przyjemne. Znakomite jako aperitif, do owoców morza i ryb.

Quinta da Alorna Touriga National 2018 (0,75 l, 49,99 zł)
Wino z najlepszych gron najważniejszego dla Portugalii szczepu touriga nacional. Dojrzewało przez 6 miesięcy w beczkach drugiego użycia z amerykańskiego dębu. Typowy dla odmiany aromat fiołków oraz dojrzałych malin i jeżyn. W smaku jest zrównoważone i bardzo eleganckie. Ładnie zachowana owocowość dobrze współgra z gładką taniną. Znakomite do serów, kaczki, dań na bazie makaronów i potraw kuchni włoskiej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail