Flädie Vingård to największe, najbardziej znane winnice w Skanii. Zaczęli w 2007 roku, pierwsze wina powstały w 2010 i 2011 roku ze szczepu solaris. W 2012 powstało pierwsze wino czerwone ze szczepu rondo i w mniejszym stopniu cabernet cortis. Teraz jest tu restauracja, sala konferencyjna, hotel, organizują degustacje w piątki i soboty. Mają 2,5 ha winnic, 9000 krzewów.
W całej Szwecji jest 80 producentów win, z czego większość w Skanii. Jest to bardzo młoda branża, Flädie Vingård był prekursorem, jednym z pierwszych winiarzy w Szwecji, a przecież butelkują wina przez nieco ponad dekadę i w międzyczasie zaliczyli bankructwo i zmianę właściciela.
Większość krzewów Flädie Vingård to obecnie czerwone rondo i cabarnet cortis oraz w niewielkich ilościach Leon Millot oraz białe solaris i phönix. Zimą przycinanie odbywa się zgodnie z klasyczną metodą Guyota, podczas każdego przycinania wyginany jest nowy pęd, który stanowi podstawę dla krzewu, który w sezonie dorasta do około dwóch metrów. W Skanii liczba godzin nasłonecznienia jest bardzo skąpa, dlatego ważne jest, aby liście urosły do dużych rozmiarów, co zapewnia dobrą fotosyntezę i daje winogronom lepsze warunki. Z uwagi na chłodny klimat białe wina potrafią mieć 14,5%. Późna wiosna utrudnia pracę, zaczynają zbiory po 20 września. Wszystkie winogrona zbierane są ręcznie. Jedną z zalet produkcji wina w Szwecji jest to, że w okresie wrzesień-październik są dość umiarkowane temperatury. Niejednokrotnie winogrona po przybyciu do winnicy mają tylko 12-13 stopni Celsjusza. Kadzie fermentacyjne mają kontrolowaną temperaturę. Maceracja win czerwonych trwa zwykle od 7 do 10 dni, w zależności od rocznika i temperatury fermentacji. Po zakończeniu maceracji wino jest wyciskane ze skórek i rozlewane do beczek z dębu amerykańskiego. Czas przechowywania różni się w zależności od rocznika, ale zwykle wynosi od 8 do 10 miesięcy. Ich sztandarowe białe wino z solaris Aniara jest fermentowana i przechowywana w stalowych zbiornikach, a wiosną po zbiorach butelkowana. Jest to wino, które fermentuje w temperaturze ok. 16-18 stopni, aby zmaksymalizować owocowe aromaty. W przypadku Aniara Barrique fermentacja odbywa się w beczkach z dębu kaukaskiego lub francuskiego. Czas leżakowania w beczkach waha się od 6 do 9 miesięcy. Wina musujące Ebba Brut i Ebba Rosé powstają metodą tradycyjną, poddawane są drugiej fermentacji w butelce, a potem są przechowywane na osadzie drożdżowym.
Wizyta w Flädie Vingård była okazją do spróbowania kilkunastu win, zaskakująco dobre, zarówno musujące, jak i białe, jak i czerwone, zwłaszcza rondo robione z maceracją węglową jak beaujolais. Cabernet Cortis dodaje rondo większej taniczności. Wino Hugo ma zapach śliwek, dojrzałej moreli. Smak przyjemnie cierpki, lekko wyczuwalne banany. Ciekawe są też czerowne wina z linii Lepores Barrique, leżakowane w amerykańskim dębie, o nutach wędzonych i dymnych, pełne czerwonych owoców – wiśni, czarnej porzeczki, ale też czekolady. Soczyste wina musujące z linii Ebba są pełne aromatów: jabłek, gruszki, truskawki, poziomki. Bardzo przyjemne musowanie, duża kwasowość, pozostaje w ustach posmak czarnego bzu. Znakomite jest słodkie wino Ädelvän o niskiej mocy 9,5%, to solaris późnego zbioru. Zapach miodowo-kwiatowy, akacja, czarny bez, morela. W smaku świetny balans między słodyczą a kwasowością, mirabelki, kandyzowana cytryna. Flagowa Aniara to lekkie białe wino o zapachu i smaku czarnego bzu, ale po dojrzewaniu w beczkach w zapachu i smaku pojawiła się przyjemna wanilia, nieco migdałów, pomelo. Różowe wina z linii Adonis i Afrodite są intensywnie owocowe, w stylu hiszpańskich rosado.