W miejscu, gdzie są winnice Domaine Tariquet armaniaki powstawały od 1684, stojący tu zameczek jest także z XVII wieku. Od 1912 roku posiadłość jest w rękach rodziny Grassa. Do 1972 roku była tu farma, a armaniak sprzedawali głównie w beczkach. Od 1982 roku robią wina z apelacją côtes de Gascogne. Mają 1120 ha winnic, z czego 120 ha na armaniak. Używają do destylacji winogron: ugni blanc, baco, folle blanche i od 2001 roku plant de graisse, a na wina: ugni blanc, colombard, sauvignon, chardonnay, chenin blanc, sémillon, gros manseng, petit manseng, merlot, cabernet franc, syrah, tannat i marselan. Gleby na winnicy są gliniasto-wapienne z wierzchnią warstwą gleby typu „boulbène” (krzemionka, glina, piasek). Klimat oceaniczny, silna amplituda temperatur pomiędzy letnimi dniami i nocami sprzyja rozwojowi aromatów w skórce winogron.
W 2016 roku rozbudowali destylarnię, dodając drugi alembik, taki sam jak wcześniejszy z 1983 roku. Mają 5000 beczek, głównie z dębów z lasów Allier i Nièvre, lekko wytostowanych, by zachować aromat winogron. Rocznie napełniają 150 tys. butelek armaniaku. Alembiki opalają ogniem. Destylują do mocy między 53-56% przez 10 dni non stop po 24 godziny, potem myją aparat i znów destylują od października do stycznia kolejnego roku. Każdy szczep destylują osobno i starzą osobno. Woda do obniżania mocy armaniaku przez 7 miesięcy leżakuje w beczkach po armaniaki, co jest rzadkie, bo wymaga beczek i dodatkowego miejsca. – Używamy głównie starych beczek, by nie dawać za dużo nut dębu, nie dodajemy karmelu – mówi Ithier Bouchard.
Winogrona już na winnicy trafiają do stalowych hermetycznych cystern-chłodni, do temperatury 0 stopni, co pozwala zachować świeżość przy tak dużym areale i uniknąć utlenienia aromatów. Jest tu osiem wielkich pras. Tłoczenie i maceracja w kontakcie ze skórką trwa 8 do 12 godzin w prasach pneumatycznych z kontrolowaną temperaturą. Następnie sok jest macerowany ze skórkami 10 dni, potem jest powolna fermentacja w niskiej temperaturze, z udziałem własnych namnażanych drożdży.
Domaine Tariquet to największy producent win côtes de Gascogne i drugi największy po Laubade producent armaniaków z grupy nazywanej propriétaire-récoltant, czyli w 100% samowystarczalnych winiarzy. Wszystko powstaje wyłącznie z winogron zebranych z własnych winnic. Bezpośrednio kontrolują wszystkie etapy produkcji, od sadzenia winorośli, uprawy, zbiory, fermentację, destylację, leżakowanie, butelkowanie, przechowywanie, funkcje administracyjne i obsługę klienta.
Poza główną siedziba przy zameczku Château du Tariquet na peryferiach Eauze, mają jeszcze pięć magazynów z leżakującymi armaniakami, w starych posiadłościach ziemskich, położonych w bliskiej odległości. Różny mikroklimat tych miejsc sprawia, że są różne kolonie pleśni – białe, czarne i niesamowicie wyglądające czerwone grzyby porastające dębinę beczek i stropy piwnic.