Ładnie położona, przy ujściu rzeki Deveron do Zatoki Banff, destylarnia leży w mieście o tej samej nazwie, które tworzy jedną aglomeracje z Banff, rozdziela je rzeka. O ile sama destylarnia to brzydki nowoczesny zakład, jak i całe Macduff, to sąsiednie Banff jest jednym z najładniejszych miasteczek tej części Szkocji. Już w XII wieku Wikingowie wznieśli tu warownię. Przez wieki był to ważny ośrodek handlowy, a także rybacki. Stara część miasta ciągnie się stromo w dół ku portowi i plaży. Poza nową destylarnią Macduff na obrzeżach Banff jest też ruina zburzonej już destylarni whisky Banff, która działała do 1983 roku.
Macduff jest miastem portowym, założonym dopiero w XVIII wieku. Destylarnia whisky powstała zaś w 1962 roku jako Glen Deveron Distillery. Gorzelnię zakładała trójka inwestorów prywatnych Brodie Hepburn (właściciel destylarni Deanston i Tullibardine), George Crawford i Marty Dyke. Zaczynano z dwoma alembikami, potem ich liczbę zwiększono do trzech. Dziś zakład ma dwa alembiki pierwszej destylacji (wash stills) i trzy drugiej (spirit stills), należy do John Dewar’s & Sons (część grupy Bacardi) i produkuje rocznie ok. 3,5 mln l alkoholu. Znaczna część produkcji Macduff trafia do blendów (m.in. Dewar’s i William Lawson), podobnie zresztą jest w przypadku wielu innych destylarni z portfolio John Dewar’s & Sons (w Szkocji należy do nich: Royal Brackla, Aberfeldy, Aultmore i Craigellachie).
Najbardziej znana whisky single malt z Macduff to Glen Deveron 10YO – słodka, z nuta cytrusową, waniliową, także odrobinę dymna, niczym nie zachwyca. Niezależni bottlerzy sprzedają single Malty z tej destylarni jako Macduff i jest tego spory wybór m.in. w ofercie: Gordon & MacPhail, Signatory, Douglas Laing, Duncan Taylor, Samaroli i innych.