Taylor’s jest jednym z najstarszych domów składujących porto. Firma została założona w 1692 roku, kiedy do Portugalii przybył Job Bearsley, angielski kupiec. Początkowo zajmował się handlem winem z regionu Minho. Jego syn, Peter również osiadł w Portugali. Został konsulem brytyjskim w Viana. Niektóre źródła podają, że Peter Bearsley był pierwszym Anglikiem z branży winiarskiej, który odwiedził winnice w Dolinie Douro (1720 rok). Podróżował przez rozległe granitowe pasmo górskie na grzbiecie muła. Do Portugalii dotarli też jego synowie – Bartholomew, Charles i Francis. Pierwszym Anglikiem parającym się dostawą wina, który zakupił nieruchomość w Douro był Bartholomew Bearsley. Nieruchomość nabył w Lugar das Lages, w pobliżu starego miasta Régua w 1744 roku. Nadal stanowi własność firmy, a jej zakup jest upamiętniony w etykiecie First Estate Reserve Taylor. Francis przeżył swoich braci i przez 61 lat (1744-1805) zarządzał firmą.
Na Francisie Bearsleyu skończyła się linia męska rodziny. Interes przejęli trzej zięciowie. Potem ważną rolę odegrał Joseph Camo, Amerykanin pochodzenia tureckiego, który „przeprowadził” firmę w trudnym okresie okupacji francuskiej. Od 1808 do 1811 był jedynym partnerem domu.
Jednak kluczową rolę w firmie odegrał w XIX wieku Joseph Taylor. W 1824 roku stał się właścicielem składów w Vila Nova de Gaia, założył własną londyńską firmę Joseph Taylor Port & Brandy Merchants, a następnie połączył oba biznesy. W 1835 roku poważnie podupadł na zdrowiu. Wyznaczył dwóch swoich następców – Morgan Yeatman i John Fladgat. W 1838 roku John Fladgat podpisał umowę partnerską z Morganem Yeatmanem, na mocy której została przyjęta obecna nazwa Taylor, Fladgat & Yeatman. John pasjonował się uprawą winorośli, w 1844 roku zakupił winnice Quinta da Roêda. John skupił się na jakości wina, Morgan poświęcił rozwojowi biznesu. W latach siedemdziesiątych XIX wieku Dolina Douro, jak wiele innych miejsc na świecie, została zaatakowana przez filokserę. John Fladgat z determinacją rozpoczął badania nad tym problemem, czego efektem była praca „O Phylloxera no Alto-Douro”. W uznaniu zasług nad pracami dotyczącymi uprawy winorośli, otrzymał tytuł Barão da Roêda. W 1862 roku John odkupił od firmy Quinta da Roêda, którą sprzedał domowi Croft za 7 tys. funtów.
Wiek XX rozpoczął się od zarządzania firmą synów Morgana Yestmana – Jr’s, Harry i Frank. Ważną inwestycją było kupno Quinta de Vargellas, dziś zaliczanej do ważniejszych winnic świata. Od 1923 roku przedsiębiorstwem zajmowali się Dick Smiler i Stanley Yeatman. Jest to okres rozkwitu, wprowadzenia endemicznych odmian winorośli. Wprowadzili na rynek Chip Dry, pierwsze białe porto, serwowane jako aperitif (1934). Wykonane z tradycyjnych odmian winogron, poddane dłuższej fermentacji i leżakowane w kadzi dębowej przez dwa lata. W aromacie: cytrusy, morele, brzoskwinie, jabłka. W smaku bardzo dużo jabłek – słodkich i kwaśnych, i gorzkich, w finiszu miód i jabłka, pestki i utlenienie.
W 1949 roku kupili dom porto Fonseca. Po śmierci Stinleya, Dick kupił jego udział i na jakiś czas stał się jedynym właścicielem. W 1959 roku dołączyli jako partnerzy Bruce Guimaraens i Huyshe Bower (kuzyn Yeatmana). Po śmierci Dicka jego żona Beryl Yeatman zaprosiła do interesu siostrzeńca, Alistaira Robertsona.
Alistair Robertson urodził się w Porto w 1937 roku. Umiejętnie zreorganizował firmę, wprowadził ją na globalne rynki. Był pomysłodawcą odmiany porto LBV. Pierwszą butelkę wypuszczono w 1970 roku jako rocznik 1965. Kiedy w 1973 roku Instituto do Vihno do Porto (IVP) stworzyło nowe zasady dla wina porto – możliwość umieszczania wieku na etykietach starych tawny port, to Taylor’s był pierwszym, który skorzystał z tego, wprowadzając 10, 20, 30 i 40-letnie porto. W 1974 roku została kupiona Quinta de Terra Feita. Lata siedemdziesiąte to czas rozbudowy piwnic w Vila Nova de Gaia, stworzenia nowej winnicy w Dolinie Douro, unowocześnienie nasadzeń winorośli. W 1988 roku dla upamiętnienia nabycia pierwszej winnicy (1744) wypuszczono Taylor’s First Estate. Aromaty czarnej porzeczki i fiołków. W ustach fiołki, czekolada z wiśnią, czereśnie, a w finiszu orzeszki ziemne. W 1990 roku do zespołu dołączył syn Guimaraensa, David. W 1995 roku pojawił się na rynku Vargellas Vinha Velha Vitage Port. Quinta do Junco została nabyta w 1997 roku, winnice mającą ponad 150-letnią historię. W 2000 roku dyrektorem zarządzającym został Adrian Bridge.
W 2010 roku na rynku pojawił się limitowana edycja porto – Taylor’s Sion, jedno z najstarszych wiekowych porto, w którego skład wchodzą trunki sprzed filoksery. Rok 2014 przyniósł pojawienie się na rynku Port Taylor 1863. W 2016 roku zostało otwarte centrum dla zwiedzających, wyremontowano piwnice. Na 325 rocznicę założenia firmy wypuszczono porto w butelce stylizowanej na okres powstania Taylor’s i opatrzono symbolem 4 i XX, znakiem towarowym używanym do dziś.
Obecnie Taylor’s jest w grupie holdingowej Fladgate Partnership, która jest potentatem jeśli chodzi o ziemie i nieruchomości w regionie Douro, są właścicielem marek Taylor’s, Croft, Fonseca i Krohn, winnic: Quinta de Vargellas, Quinta de Terra Feita, Quinta do Panascal, Quinta do Junco, Quinta da Roêda, Quinta do Retiro Novo, hoteli, restauracji, kawiarni, galerii.