Przy starych dokach w Belfast powstało spektakularne muzeum poświęcone historii Titanica, a za muzeum, przy zacumowanym krążowniku HMS Caroline, który brał udział w walkach I wojny światowej, jest nowa destylarnia whisky – Titanic Distillers. To słynny Thompson Dock, zbudowany w 1911 roku dok, z którego rok później w swój jedyny rejs wyruszył Titanic. Odpowiedzialnym za jego budowę był Robert Thompson, a destylarnia Titanic mieści się w budynku dawnych pomp w doku. Zachowany jest nie tylko dawny budynek, ale też stare urządzenia, które obecnie są dodatkowa atrakcją turystyczną, choć niewątpliwie mogą przeszkadzać w codziennej pracy w destylarni. Logo Titanic Distillers – TD – nawiązuje jednocześnie do Thompson Dock, a grafiką do oznaczenia statku, wpisane daty, to wodowanie Titanica i jego numer z jakim zszedł ze stoczni.
Zaadoptowanie dawnej pompowni na potrzeby produkcji whisky kosztowało 8 mln funtów. Produkcja ruszyła w sierpniu 2023 roku. Chwalą się, że są pierwszą destylarnią whisky w stolicy Irlandii Północnej od 130 lat, kolejna – Belfast Distillery w dawnym więzieniu Crumlin Road Gaol – rozpocznie destylację whisky w maju 2024. Inwestorami są Stephen Symington i Peter Lavery, za destylacje odpowiada Damien Rafferty.
Kadź zacierna ma 2500 l pojemności. Jest tu 6 fermentatorów po 2500 l ze stali nierdzewnej. Fermentacja trwa 72 godziny. Są tu trzy alembiki wyprodukowane w szkockiej Forsyths. Alembiki mają pojemności po: 2500 l, 1500 l i 1000 l, po trzeciej destylacji alkohol odbierany jest z mocą ok. 82%., beczki zalewane są z mocą 63,5% New make spirit ma zapach bardzo przyjemny – ziarna, mąki, chleba. W ustach oleisty, wyczuwalne jakby dzikie róże, kwaśno-gorzkie nuty. Finisz długi, pełen kwaśnych i gorzkich jabłek. Magazyny leżakowania są na północ od Belfast, w pobliżu Coleraine. Możliwości produkcyjne to 200 tys. l etanolu rocznie. Produkcja skupiona jest na single malt whiskey. Inwestorzy mają możliwość zakupienia beczki 200 l w ramach klubu 410, cena to 8000 funtów.
Zanim zabutelkują własne whisky oferują wódkę z malasy z buraka cukrowego, blendowaną whiskey zestawioną z destylatów z Great Northern Distillery, a także limitowaną edycję Titanic Single Pot Still Irish PX Cask Finish (46%), też z Great Northern Distillery – to 5 lat w beczkach po bourbonie plus 6 miesięcy finiszowania w beczkach po sherry pedro ximenez.