24 czerwca o godzinie 20.00 odbędzie się 95. spotkanie Akademii Wina w ramach Geografia Wina – Tokaj/Polska. Zapraszamy na opowieść o winie, enoturystyce w towarzystwie kiełbas z Mangalicy i korbaczy. Bilet 50 zł.

Dominium Tokaji Furmint Pannon Tokaj 2018
Znakomity Tokaj skomponowany w 100% z odmiany Furmint, zbieranych z parceli „Kincsem”, o bardzo mocno zredukowanej wydajności. Dojrzewało przez 6 miesięcy w beczkach, w tym czasie było poddawane procesowi battonage. Bardzo elegancki bukiet, w którym odnajdujemy akcenty kwiatów, zielonego jabłka i dębiny. W smaku orzechy, migdały, wanilia i dużo mineralności. Idealne do ryb, białych mięs i pikantnych potraw.

Jaworek Roesler 2017
Roesler, czerwone wino o intensywnej, ciemno rubinowej barwie. Początkowo ziemisty, nieco zielny aromat z czasem łagodnie nabiera przyjemnych nut jeżyn, porzeczki, słodkiej wiśni, które odnajdziemy również w smaku. Wyczuwalne tony korzenne, delikatna cierpkość nadają winu spory potencjał do dłuższego leżakowania. Obecność tanin umożliwia łączenie wina przede wszystkim z daniami mięsnymi, wołowiną oraz dziczyzną.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail