22 kwietnia o godzinie 20.00 odbędzie się 89. spotkanie Akademii Wina Online w ramach Geografia Wina – Hiszpania. Podczas naszych „winnych” podróży po Hiszpanii zawitamy do regionów Bierzo i La Mancha. Spotkanie odbywać się będzie także stacjonarnie, przy hiszpańskich przekąskach, w salonie M&P Strzelecka. 

Merayo Godello 2020
100%, ręcznie zbieranych gron Godello, fermentowanych w tankach ze stali nierdzewnej, a następnie dojrzewanych na osadzie przez 4 miesiące. Barwa jasna, przejrzysta. Aromat zielonych jabłek, owoców pestkowych z odrobiną cytrusów i kopru włoskiego. Wyczuwamy dużą mineralność. W ustach krągłe i pełne, a jednocześnie bardzo świeże. Owoce cytrusowe, jabłka i mineralność to nuty przewodnie. Dzięki dojrzewaniu na osadzie uzupełnione są o akcenty trawiaste i głębię smaku. Wino często nagradzane i wysoko oceniane.

Allozo Reserva 2015
Wino o atrakcyjnej, rubinowej barwie z wiśniowymi refleksami, wyprodukowane w 100% z odmiany Tempranillo. Dojrzewa w dębowych beczkach przez 18 miesięcy (amerykański i francuski dąb), a następnie kolejne 18 miesięcy w butelce. W bukiecie wyczuwalne aromaty tytoniu, mocno dojrzałych czarnych owoców leśnych i świeżo wyprawionej skóry, z nutami cedru i kakao. W ustach mocne i skoncentrowane, z dobrym balansem pomiędzy kwasowością i eleganckimi taninami. Krągłe i bogate, o długim finiszu. Polecane do czerwonych mięs, gulaszu, jagnięciny, serów, dorsza i duszonej wieprzowiny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail