firma produkująca znakomite rumy, choć znana bywalcom barów przede wszystkim z bitterów, które są najbardziej znanymi gorzkimi dodatkami do drinków, zwykle kilka ich kropel zmienia smak. Firma Angostura Holdings Limited ma siedzibę na Wyspie Trynidad, notowana jest na giełdzie państewka Trynidad i Tobago, a jej produkty trafiaja na rynki 164 krajów. Kolekcja rumów obejmuje: Angostura Reserva (biały rum, ale starzony w beczkach przez trzy lata, swój klarowny kolor zawdzięcza specjalnej filtracji przez wegiel drzewny, co nadaje mu też lekko przydymiony smak), Angostura 5 i Angostura 7 (złote rumy, starzone przez 5 i 7 lat w dębowych beczkach, słodkie i wyraziste w smaku), Angostura 1919 (starannie dobrany blend, o lekko przydymionych nutach), Angostura 1824 (to jeden z najlepszych rumów w kolekcji Angostury, gorzkawy w smaku, leżakujący przez dwanaście lat w beczkach po Bourbonie, następnie blendowany i podobnie beczkowany, a przed zabutelkowaniem jeszcze filtrowany) oraz Angostura Single Barrel Reserve (rum leżakujący przez pięć lat w beczkach po Bourbonie, w smaku słodki, z nutami wanilii). Ponadto firma produkuje inne, gorszej jakości rumy: White Oak, Forres Park Puncheon, Black Label czy Royal Oak, a także: czystą wódkę i owocowe likiery.

Komentarze

Autor: Disorder

Komentarze

  1. Zaliczyłem po butelce 5 i 7 letniego , 1919 sobie na razie spokojnie stoi w barku. Moim zdaniem jedne z najlepszych rumów , w tej klasie cenowej (kolejno 60-70zł za 5 letni , 80-90zł za 7 letni) a nawet i nieco wyżej. Mają fajny bourbonowy zapach i posmak (Widać Angostura i te leżakowała w beczkach po bourbonie).
    Jak na razie moje ulubione rumy i moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla rumiarzy ^^

    • Zgadzam się, że to jest bardzo przyzwoity rum, mi najbardziej pasuje Angostura 1824. Inne moim zdaniem wyśmienite to: Dictador XO (ale każdy jest dobry) i Zacapa 23y. Lubie też australijskiego Bundaberga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail