Marka powstała dla firmy Royal Nature z Pelplina, jej właścicielem jest Paweł Dziel. We współpracy z Damianem Matulańcem powstała linia likierów Biała Orlica: Pigwa z nutą brandy (30%), Kawa z nutą wiśni (20%) i Malina z nutą chilli (30%). Trunki są konfekcjonowane tylko raz w roku, każda z partii nie przekracza 2000 sztuk. We współpracy z zakładem Surwin powstała czysta żytnia wódka Biała Orlica Premium Quality Vodka (40%).

Jak smakują?

Biała Orlica Premium Quality Vodka (40%)
Aromat wyrazisty, chleb żytni, nuta pieprzna, ale też nuty piernikowe – gałka muszkatołowa, kardamon, ale też cytryna. W smaku tłusta, dość słodka, natomiast finisz jest korzenny, rozgrzewający.
4.5
27/27/27/8=89

Biała Orlica Pigwa z nutą brandy (30%)
Aromat słodki, ale też kwaskowy, cytrusowy, bardziej pigwowiec niż pigwa. Smak kwaskowy, sporo cytrusów. Owocowość i wysoka kwasowość przykrywa brandy.
4
25/25,5/25/7=82,5

Biała Orlica Kawa z nutą wiśni (20%)
Aromat słodkiej, palonej dobrej kawy. Smak bardzo przyjemnie kawowy, nie przesadnie słodkie, jak mokka.
4
26,5/26/26,5/7=86

Biała Orlica Malina z nutą chilli (30%)
Czuć w aromacie i malinę i chilli. W smaku jest kwaskowa malina, chilli dość delikatnie, ale wyraźnie podkręca smak.
4.5
27/26,5/26,5/7,5=87,5

Komentarze

Komentarze

  1. Każdy jest właścicielem swojego nazwiska w mianowniku. W pozostałych przypadkach, jeśli jest taka możliwość, należy je odmieniać. Pozdrawiam.

  2. Małe sprostowanie 🙂 moje nazwisko jest nieodmiennie. Z alkoholi, które zrobiłem dla Pawła jest tylko malina z chilli, mam nadzieję, że następnie próby które wykonałem wejdą w produkcję, ale to nie ode mnie zależy… W każdym razie smacznego życzę:)

    • Jakie reguły gramatyczne decydują o tym, czy nazwisko jest w języku polskim odmieniane, czy nie? Nigdy tego nie mogę zrozumieć, że się idzie do Damiana Matulaniec, a nie Matulańca itd. Zwłaszcza, że łatwiej prosić Matulańca do tańca 😉

      • A wiesz że nie mam pojęcia 🙂 ktoś mi kiedyś powiedział, że to litewskie nazwisko i nie powinno się go spolszczać, więc się tej wersji trzymam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail