WhiskyHooligans piszą na swoim blogu o magazynie „Aqua Vitae”, oceniając pismo po roku prenumeraty. Za pozwoleniem przedrukowujemy artykuł, w którym poza miłymi słowami pochwały jest też ciekawe podsumowanie tego, co pisaliśmy w ostatnich sześciu numerach o whisky. Zespołowi WhiskyHooligans dziękujemy i pozdrawiamy, macie u nas 50% zniżki na kolejną prenumeratę 🙂

Otwierając ostatnio szafkę z sampelkami zauważyłem, że na jednej z półek leży już 6 szt. magazynu Aqua Vitae. A skoro każdy numer wychodzi co dwa miesiące to oznacza, że właśnie skończyła się moja roczna prenumerata! Czas ją odnowić ale w zasadzie pomyślałem, że jest to też dobry moment aby zrobić małe podsumowanie i zarekomendować Wam to wydawnictwo.
Na początku zastanawiałem się czy skoro jest to „ekskluzywny magazyn o alkoholach” (czyt. wszystkich alkoholach) to czy będzie w nim wystarczająco dużo informacji o whisky aby opłacało się wydawać na niego kasę… wtedy w ręce wpadł mi jakiś darmowy numer który dostałem na festiwalu czy degustacji, poczytałem i postanowiłem zaryzykować. Dzisiaj już wiem, że byłą to słuszna decyzja i cena 14,99 zł za numer jest wyjątkowo korzystna a w prenumeracie (rok = 6 numerów) kosztuje jedynie 80,00 zł i to dostarczone wprost do skrzynki pocztowej.
Główną wartością większości wydawnictw stanowi zespół redakcyjny a tutaj faktycznie jest kilka osób które mają o czym i wiedzą jak to napisać, są to m.in.: Łukasz Gołębiewski (naczelny), Jarosław Buss (Tudor House), Łukasz Czajka, Mirosław Pawlina (M&P), Wiktor Woźniak, Bartosz Ziembaczewski, Grzegorz Nowicki i Daniel Lichota (whiskymywife.pl), Tomasz Falkowski (tomfalk-bourbon.blogspot.com), Wojciech Jaroszewicz, Rajmund Matuszkiewicz, Adam Kucharuk (szachmalt.com) czy Łukasz Czajka (blog.czajkus.com).
Skoro mam przed sobą zbiór numerów z całego roku to może przytoczę kilka statystyk które powinny pokazać jak dużo treści „whiskowych” było tam zawartych przez te 12 miesięcy:
single malt:
„Artist na Whisky Live Warsaw” czyli przegląd maltów z serii AMDW Artist,
„Niezależni bottlerzy i ich skarby”,
„Mroczna strona Ardbega”,
„Jak oni to zrobili czyli rozważania o tym, że trawa jednak bywa czasem bardziej zielona” (banger!),
„A teraz coś z zupełnie innej beczki” o wpływie beczek na destylat,
„Diageo Special Releases 2017”,
„Wizyta w West Cork Distillers”,
„Szkocka w budowie”,
„Magia Beczki” rozmowa z Michałem Płuciszem (Wolf Distillery),
„Szkoci wracają na tron” czyli o World Whiskies Awards,
„Zamknięte destylarnie, czyli lunch mistrzów”,
„Whisky & rum fusion”,
„Z włoskich alp”,
„Kolekcja Duncan Taylor”,
„Delikatna woda z Arran”,
„Glengoyne – Doskonała whisky i ani śladu torfu”,
„Karuizawa moja miłość”,
„Torfić, czy nie torfić – oto jest pytanie”.
bourbon:
„Single Oak Project czyli bourbon doskonały”,
„George Dickel Tennessee Whisky” część 1 i 2,
„Tuthilltown – mała destylarnia wielkich możliwości”,
„Wild Turkey – dzika mieszanka tradycji i nowoczesności”,
„Evan Williams Single Barrel Vintage – datowany bourbon z klasą”.
inne które mnie zainteresowały:
relacje z właściwie wszystkich festiwali i zorganizowanych degustacji w kraju,
„Starka” autorstwa Łukasza Czajki,
„Alkohole 2016 roku”,
„Loch Lomond – single grain?”,
„Ważna jest edukacja” rozmowa z Michałem Stanisławczykiem (Pinot),
„Od miodu do whisky” czyli o destylarni Piasecki,
podsumowania i statystyki rynku alkoholi,
ze 2 czy 3 artykuły o absyncie.
W każdym numerze jest też przegląd nowości rynkowych z krótką informacją, mini recenzją i ceną. Przydatna rubryka. Aha… no i zapomniałbym, że magazyn jest mocno powiązany z portalem Spirits.com.pl na którym to też można znaleźć informacje o zamówieniu prenumeraty > TUTAJ. Polecam zapisanie się też do newslettera bo jest tam sporo ciekawostek (codziennie) a nawet i interesujące konkursy z nagrodami!
Podsumowując całość uważam, że w dobie internetu i codzienne go gradu newsów różnej jakości tym bardziej wartościowe są wydawnictwa drukowane a fani tak wyjątkowego trunku jak whisky powinni docenić wartość dodaną do tego rodzaju – kupujmy i wspierajmy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail