W piątek, 22 maja o godz. 20.15, odbędzie się kolejna degustacja Akademii Wina online. Tym razem będą to wina z Bordeaux, z winnic Cheval Quancard. Organizatorzy opowiedzą o winnicy, pokażą zdjęcia i poprowadzą komentowaną degustację win na platformie komunikacyjnej, która umożliwi zadawanie pytań i dzielenie się własnymi odczuciami smakowymi. Koszt degustacji to 79 zł. Każdy uczestnik otrzyma kurierem butelki wybranych win.

Chai de Bordes Bordeaux Blanc 2018
Kupaż sauvignon blanc (80%) i sémillon (20%), klasyczne białe wino z Bordeaux. Rześkie, aromaty grejpfruta, czarnej porzeczki, jabłek. W ustach delikatne, zielone jabłka. Wino do podawania jako aperitif, do ryb, owoców morza, drobiu, lekkich przekąsek.

Chateau Du Cornet Rouge 2015
Kupaż merlot (50%) i cabernet sauvignon (50%) poddany tradycyjnej metodzie winifikacji. Winogrona pochodzą z ośmiohektarowej winnicy w Soulignac, gdzie dominują gleby gliniaste i wapienno- gliniaste. Bardzo owocowy bukiet z dominującymi walorami szczepu merlot. W ustach harmonia między krągłością, a delikatnością, pełne ciało z eleganckimi nutami ciemnych owoców jagodowych. Świetnie komponuje się z pieczonym drobiem, grilowaną cielęciną i miękkimi serami. Potencjał leżakowania: 2 do 4 lat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail