Bardzo limitowana edycja blendowanej whisky Dewar’s, butelkowana w zgrabnych półlitrowych flaszach. Proces dojrzewania double double to pomysł Stephanie Macleod, która czuwa nad zestawianiem Dewar’s. Najpierw wszystkie whisky single grain i single malt dojrzewają osobno, następnie miesza się razem single grain i tak samo z single malt, połączone whisky dwóch różnych rodzajów dojrzewają dalej. Następnie powstała mieszanka grain łączona jest z mieszanką malt i powstały kupaż wlewany jest do kolejnej beczki w celu powtórnego dojrzewania. Ostatnim etapem jest przelanie whisky do beczek po sherry oloroso.
Aromat śliwek, gruszek i octu gruszkowego, bardzo ostry, nuty sadzy i skóry, lakieru,. Ostrych przypraw korzennych, zwłaszcza imbiru, gałki muszkatołowej. I jeszcze sporo rodzynek i tytoniu, cierpkiej pomarańczy, można by pomyśleć, że to cognac Grand Champagne. W smaku cierpki, wytrawny, tytoniowy, wręcz cygarowy, są drożdże, orzechy włoskie, poza tym nuta likierowa, wiśnie w czekoladzie, wędzone śliwki. Gorzko-dymna w finiszu, wciąż dominuje tytoń, wciąż dużo nut wina jak w cognac. Nuta ziemista, bardzo wytrawna, a do tego gorycz tataraku. Moc – 46%.

Właścicielem marki i dystrybutorem jest Bacardi-Martini, a za polską premierę, która odbędzie się 21 sierpnia odpowiedzialna jest firma Propaganda. Wtedy rozpocznie się sprzedaż ograniczonej do 200 butelek partii tej whisky. W dniu premiery Propaganda24.pl udostępni możliwość zakupu w specjalnej cenie, którą będzie można uzyskać za pomocą kodu rabatowego. Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/618749709062218.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail