Sędziowie International Wine & Spirits Competition przyznali wódkom Dwór Sieraków Superior i Śliwa z tarniną po 98 punktów i medale Gold Outstanding. To kolejny duży sukces tej marki. W 2019 roku Dwór Sieraków Superior i Palona dostały srebro na Spirits Selection by Concours Mondial de Bruxelles, a w 2018 Superior zgarnął tytuł Poland Vodka of the Year na 9. Annual New York International Spirits Competition. Spirytualia marki Dwór Sieraków znalazły też uznanie w Polsce otrzymując trzy złote medale w konkursie Warsaw Spirits Competition 2018.

W nocie degustacyjnej IWSC 2020 o Superiorze czytamy:

Pełen kwiatowy aromat intensywnie perfumowanych kwiatów pomarańczy, słodkiego wiciokrzewu, dojrzałego jabłka i piernika. Czyste nuty cytrusowe i odrobina olejku pomarańczowego i wody różanej na podniebieniu, dojrzałe, urodzajne owoce i kwiaty z dodatkiem waty cukrowej. Śliczny! (w oryginale lovely).

O Śliwie z tarniną sędziowie zaś napisali:

W nosie łączą się aromaty tarniny, kirschu oraz dojrzałych śliwek. Na pięknym, wytrawnym podniebieniu rozwija się gra słodkiej moreli i herbaty. Świąteczne przyprawy i marcepan ewoluują w chłodny, ziołowy finisz. Absolutnie boska! (w oryginale Absolutely divine)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail