Murowana gorzelnia z początku XX wieku, stanowiła część dawnego folwarku, nieopodal pałacu Szczanieckich. Stoi na podmurówce z polnego kamienia. Składa się z części mieszkalnej, magazynu i dwukondygnacyjnej aparatowni z kominem o wysokości ok. 28 m. W 1979 roku przeprowadzono modernizację destylarni. Stan obecny jest dobry. Sprzęt i urządzenia z początku wieku nie zachowały się.
Od II połowy XVIII wieku aż do wybuchu II wojny światowej majątek był własnością rodziny Sczanieckich. Ostatnim z rodu gospodarzącym tu, choć przez administratora był Stanisław Szczaniecki. Zmarł w 1945 roku, najprawdopodobniej został zamordowany przez Rosjan. W 1926 roku posiadłość liczyła sobie 1196 ha.
Na cmentarzu przykościelnym jest nagrobek zmarłego Piotra Wielgoszewskiego, syna Stanisława i Wiktorii, którego chrzestną była Anastazja Szczaniecka. Ten to właśnie chrześniak do 1885 roku pracował w majątku michochewskim jako gorzelany. W czasie wojny na strychu gorzelni przechowywano cenne sprzęty i porcelanę Sczanieckich.
W 1912 roku wybudowano pałac w stylu neoklasycystycznym. Wokół rozpościera się ponad stuletni park o powierzchni 7 ha. Budynek wyremontowano i jest w stanie bardzo dobrym. Obecnie mieści się tu Dom Seniora wraz z ośrodkiem neurorehabilitacyjnym.
Wieś położona jest w województwie wielkopolskim, powiecie nowotomyskim, gminie Kuślin.