Już od sierpnia na sklepowych półkach whisky Grant’s pojawi się w zupełnie nowych opakowaniach. Nie oznacza to, że marka porzuciła swój najbardziej charakterystyczny, trójkątny kształt butelki, zaprojektowany przez Hansa Schlegera w 1957 roku. Począwszy od odświeżonej formy opakowania przez grawery podkreślające wieloletnią historię rodziny Grantów aż po nowe etykiety w kształcie tarczy, wszystkie zmiany nadają butelkom opakowaniom elegancji i dostojności.


Zmiany dotyczą jednak nie tylko wyglądu butelek, lecz także portfolio whisky Grant’s. Dotychczasowy, bazowy wariant Grant’s Family Reserve pojawi się teraz na rynku pod nową nazwą Grant’s Triple Wood. Stanowi ona podkreślenie procesu leżakowania w trzech różnych typach beczek. Po raz pierwszy napełnione, dziewicze, beczki z białego dębu dodają temu wariantowi Grant’s pikantnych nut smakowych, zaś ponownie napełnione beczki z dębu amerykańskiego odpowiadają za słodycz, podczas gdy beczki po bourbonie – za subtelne nuty wanilii.
Nowością w portfolio marki jest wariant Grant’s Rum Cask Finish. Składa się na niego kompozycja najlepszych, szkockich whisky, która – dzięki finiszowaniu w beczkach po karaibskim rumie – charakteryzuje się złożonym smakiem z nutami bananów i słodkich przypraw oraz wyraźnie wyczuwalnym zapachem tropikalnych owoców. – Grant’s Rum Cask Finish, to idealna whisky dla konsumentów zaczynających swoją przygodę w świecie whisky, poszukujących delikatnego smaku i przyjemnych nut zapachowych – mówi Anna Łączyńska, brand manager marki Grant’s.
Jednocześnie na sklepowych półkach pojawi się też kolejna nowość – Grant’s Sherry Cask 8YO. Ta whisky blended z segmentu premium, leżakuje minimum osiem lat w trzech różnych typach beczek, a następnie finiszowana jest w beczkach po sherry oloroso. Zapewnia jej to bogaty, owocowy smak.
Ostatnią nowością w rodzinie marki jest Grant’s Smoky. Na jego smak składa się kompozycja zbożowych i słodowych whisky, ze zwiększonym dodatkiem dymnych destylatów. Jej aromat jest łagodny i owocowy, jak w przypadku pozostałych wariantów marki, ale podkreślony wyraźnym aromatem ciepłego dymu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail