ukraińska wódka robiona z ekologicznie uprawianych zbóż. Producentem jest firma Alef-Vinal (Алеф-Віналь), znana m.in. z winiaków. Wersja czysta – Green Day Discovery (40%) to wódka bardzo delikatna w smaku, nieco śmietankowa, moim zdaniem bardzo dobra do koktajli z uwagi na swoją neutralność aromatyczną. Produkują także jeszcze bardziej bezwonną, gładką wódkę Green Day Organic Life (40%), która jest trzykrotnie filtrowana przez: węgiel drzewny, srebro i platinium. Oferowane są także oryginalne wersje smakowe: klonowa Green Day Maple z dodatkiem importowanego z Kanady syropu oraz  pikantna Green Day Green Pepper z dodatkiem ostrych papryczek i imbiru.

SONY DSC

Komentarze

Komentarze

 1. Witam chciałbym zapytać dostałam od znajomych wódkę green day ale na korku jest otwór a na tym banderola i niewiem czy ta wódka niejest oszukana boję się jej napić proszę może ktoś będzie wiedział czy to tak powinno być czy raczej jakaś oszukana

 2. W ostatnim czasie degustowałem następujące wódki:
  1. Smirnoff Black
  2. Wyborowa Polski Ziemniak
  3. Medoff Platinum
  4. Green Day Organic Life
  Generalnie są to bardzo dobre wódki, ale różnice były wyczuwalne. Przypomniał mi się żart o wódkach, że dzielimy je na: dobre, bardzo dobre i darmowe.
  Dla mnie najlepszą wódką była Green Day, delikatna i łagodna, taka jaka powinna być idealna wódka, oczywiście według mojej subiektywnej opinii. Następnie ex aequo: Wyborowa Polski Ziemniak i Medoff Platinum, wódki bardziej ostre, o intensywniejszym zapachu, ale nadal dobre, godne polecenia. Dawno nie piłem Wyborowej, ale ta wersja miło mnie zaskoczyła. Najgorzej oceniam Smirnoff Black. Wydawało mi się, że jest najgorzej oczyszczona, jakby zrobiona dla miłośników brown spirits, do tego najwyższa cena. Mam nadzieję, że Diageo wybaczy mi tę krytyczną ocenę. Wódki nr 1, 3, 4 miały korek guala, jest to dla mnie duży plus, bardzo ułatwia operowanie butelką na stole. Żałuję, że polscy producenci mało wykorzystują ten świetny wynalazek. Wódkę Green Day poddałem jeszcze jednej próbie, otóż grog na niej zrobiony także okazał się dobry. W grogu gorsze wódki odkrywają swoje słabe strony.

  • Zgadzam się, to są dobre wódki. Mi też ten Green Day bardzo smakował, tylko trzeba brać poprawkę, że Ukraina robi wódki trochę inaczej niż Unia Europejska, mianowicie korygują smaki, w przypadku tego Green Day są dodane minimalne ilości nalewów różanych, stąd jego bardzo przyjemny aromat i niezwykła delikatność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail