Jonston Distillery otrzymało za Polish Dry Gin srebrny medal w kategorii „London Dry Gin” na międzynarodowym konkursie International Wine & Spirits Competition (IWSC) w 2021 roku, organizowanym w Londynie. IWSC to coroczny bardzo prestiżowy konkurs prowadzony od 1969 roku, gdzie trafiają alkohole z ponad 90 krajów z całego świata. W kategorii London Dry Gin było ponad 350 zgłoszeń w tym roku, baz wątpienia, było z kim konkurować.

Jonston Gin – Polish Dry Gin otrzymał 92 pkt (na 100 pkt możliwych) i srebrny medal. W uzasadnieniu czytamy: „Cudowne ziołowe nuty w nosie nadają natychmiast kuszącego charakteru. Ewoluuje w złożone, bogate cytrusowe odczucie w ustach, zmieszane z eleganckim jałowcem, całość osiąga przyzwoicie długi efekt”.
Polish Dry Gin to pierwszy gin z Polski nagrodzony srebrnym medalem IWSC.
„Niesamowita historia! Jesteśmy przeszczęśliwi i zmotywowani. Będziemy jeszcze ciężej pracować. Mamy nadzieje ze nasz Polish Dry Gin będzie pierwszym wyborem ginu typu London Dry Gin. Wysoka jakość gwarantowana. W przyszłym roku walczymy o złoto” – napisała Katarzyna Janus, właścicielka destylarni.
Co więcej, Hibiscus Infused Gin otrzymał brązowy medal w licznej i bardzo konkurencyjnej kategorii „Contemporary Gin” (tj. giny smakowe), do której zgłoszone było 500 ginów z całego świata! W uzasadnieniu czytamy „Aromaty cytrusowe wyczuwalne są na podniebieniu, łączą się ze smakami lukrecji, pieprzu i przypraw ziołowych i kwiatowych”.
Polish Dry Gin otrzymał dodatkowo brązowy medal w kategorii „Gin & Tonic” IWSC 2021. Polish Dry Gin od Jonston Gin to pierwszy gin z Polski uhonorowany srebrnym medalem IWSC w kategorii London Dry Gin i pierwszy z Polski, który ma medal w kategorii „Gin & Tonic”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrypcja newsletter

Najnowsze wpisy wprost do Twojej skrzynki e-mail