Lucas Bols na sprzedaż

Nolet Group ogłosiła zamiar przejęcia firmy Lucas Bols za 269,5 mln euro. Obydwie firmy zarejestrowane są w Holandii, Bols to najstarszy na świecie nieprzerwanie działający producent likierów, firma powstała w 1575 roku. Założona w 1691 roku przez Joannesa Noleta, Grupa Nolet jest jedną z najstarszych firm rodzinnych w Holandii. Dziś prowadzony jest przez członków rodziny w 10., 11. i 12. pokoleniu. Nolet jest właścicielem marek: Ketel One Vodka, Ketel One Jenever i Nolet’s Gin, a Lucas Bols poza marką Bols ma m.in. marki likierów Passoã i Galliano, a także Tequila Partida. Partnerem dystrybucyjnym Nolet Group od 2008 roku jest koncern Diageo.

Po zawarciu umowy przejęcia The Lucas Bols Company zachowa swoją tożsamość, nazwę i marki. Cała działalność Bolsa pozostanie w Amsterdamie, będzie zarządzana przez odrębną spółkę w ramach Grupy Nolet i nadal będzie kierowana przez obecnego dyrektora generalnego Lucas Bols, Huuba van Doorne’a i dyrektora finansowego Franka Cocxa.
Nolet jest udziałowcem Lucas Bols od 2015 roku, od momentu wejścia spółki na giełdę w Amsterdamie. Grupa ma 29,9% udziałów w spółce Lucas Bols. Po sfinalizowaniu transakcji Bols zostanie wycofana z giełdy Euronext Amsterdam.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!
Zniżka EARLY BIRD -10% do 31 marca.

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.