Nemiroff

lider ukraińskiego rynku gorzelniczego. Firma powstała w roku 1992, by już w 2006 roku zająć drugie miejsce na rynku światowym mocnego alkoholu po marce Smirnoff. Nazwa Nemiroff pochodzi od nazwy miasteczka Nemyriw położonego w obwodzie Winnickim, gdzie znajdują się zakłady produkcyjne firmy.
Tradycje produkcji alkoholu w tym regionie sięgają XIX wieku. W 1872 roku hrabia Hryhorij Stroganow założył tutaj największą na Podolu gorzelnię. Już po kilku latach firma nabrała nadzwyczajnego jak dla owych czasów rozpędu, jej zdolność produkcyjna sięgała 5000 butelek półlitrowych w ciągu doby. Niebawem interesy hrabiego przejęła jego córka – Maria Stroganowa, po ślubie księżniczka Szczerbatowa. Po rewolucji 1917 roku zakład uległ nacjonalizacji. Dzisiaj  Nemiryvsky Spirit Zavod – jeden z najnowocześniejszych na Ukrainie zakładów, prowadzących rektyfikację i destylację spirytusu. W czasach niepodległości Ukrainy wciąż państwowy zakład przeszedł modernizację, odpowiada światowym standardom jakości i obecnie jest stałym dostawcą spirytusu dla spółki Nemiroff. Zakład ten pamięta czasy hrabiego Stroganowa, przypomina o nich część ceglanych zabudowań oraz pojemniki do przechowywania spirytusu, wyprodukowane jeszcze w 1872 roku.
Do XIX wiecznych tradycji produkcji wódki odwołuje się założony w 1992 roku Nemiroff. Twórcą marki jest Stepan Glus, przez lata związany z branżą gorzelniczą. Przed 1997 rokiem gorzelnia produkowała wódkę, korzystając z klasycznych w owych czasach receptur, powstawały tu: Moskovskaya, Stolichnaya i Posolskaya. W 1996 roku Stepan Glus opracował własną recepturę i w 1997 roku wprowadził na rynek pierwszą wódkę autorską – Nemiroff Original (znaną także jako Nemiroff Black).
W 2004 roku spółka Nemiroff otworzyła zupełnie nowy zakład produkcyjny. Obydwa zakłady pod względem wyposażenia technicznego należą do najlepszych w Europie. Ich łączna powierzchnia to 54 tys. mkw., zaś łączna moc linii butelkowania wynosi 72 tys. butelek na godzinę lub 120 milionów litrów gotowej produkcji rocznie. Próbki wódki badane są w działających w zakładzie współczesnych laboratoriach. Chociaż większość procesów produkcyjnych jest zautomatyzowana, zakład zatrudnia około 1600 pracowników.
Wódki Nemiroff nie zawierają żadnych domieszek syntetycznych czy stabilizatorów. Podstawą jest spirytus zbożowy o najwyższej jakości klasy Luks, krystalicznie czysta woda z własnych studni artezyjskich. Dla wódek smakowych specjaliści firmy samodzielnie przygotowują spirytusy aromatyczne, robiąc napar naturalnych składników na spirytusie, a następnie poddając go ponownej destylacji. Używane są wyłącznie naturalne składniki: miód, papryka czerwona, jabłka, rodzynki, kardamon, korzenie, przyprawy, pąki brzozy, krakersy żytnie, wyciągi innych różnych ziół i owoców).
W cysternach stalowych, sięgających wysokości około 4,5 metrów odbywa się zestawianie przygotowanej wody i spirytusu, zaś potem filtracja mieszanki ze stosowaniem piasku kwarcowego, krzemienia, węgla aktywowanego z brzozy, pestek moreli, brzoskwini czy nawet kokosu. W przypadku wódek Lex і Lex Ultra stosowana jest filtracja przez płytki srebrna lub platynowy, zaś spirytus przechodzi okres starzenia w ciągu sześciu miesięcy.
W Polsce najlepiej znany jest Nemiroff Original. Przyjemny smak tej wódki uzupełniają nuty miodu naturalnego oraz aromatycznego spirytusu z tymiankiem. Inna ceniona u nas wódka, to Nemiroff Ukrainian Wheat – słodkawa, z posmakiem ziaren pszenicznych. W Polsce obecna jest też Nemiroff Lex Ultra. Smak tej wódki jest bardzo delikatny, czysty, o lekkim odcieniu granatu.
Firma produkuje też wódki smakowe i nalewki, jak: Nemiroff Birch Special (z aromatem lipy i pąków brzozy), Nemiroff Citron (z aromatem cytryny), Nemiroff Honey Pepper (o oryginalnym połączeniu miodu i papryki), Nemiroff Cranberry (sok żurawiny, koniak, napar głógu i dzikej róży) oraz Nemiroff Rye Honey (nastój krakersów żytnich, koniak, miód).
Wódki nie znane w Polsce, to m.in.: Nemiroff Distinct (czysta z domieszką wyciągu aloesu), Nemiroff Lex (klasy superpremium, nadzwyczajnie gładka, z domieszką lipy i miodu), Nemiroff Premium Currant, Nemiroff Premium Lime, Nemiroff Orange, czy bardzo łagodne i lekkie Nemiroff Delikat oraz Nemiroff Light, głownie do zestawiania koktajli. Pełna oferta obejmuje 29 pozycji, eksportowanych do 80 krajów.

Scroll to Top
Spirits logotyp czarny

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.
Warsaw Spirits Competition 2024

Rejestracja otwarta

Zgłoś swoje uczestnictwo w festiwalu!

Spirits logotyp czarny

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?

Treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.